1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEV-İŞ'TEN BES'E DESTEK
DEV-İŞTEN BESE DESTEK

DEV-İŞ'TEN BES'E DESTEK

DEV-İŞ, BES’in LTB'de başlattığı süresiz greve destek belirtti: Bulutoğluları attığı imzaların arkasında durmuyor

A+A-

 

 

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ)  BES’in bugün Lefkoşa Türk Belediyesi’nde  başlattığı süresiz greve destek belirtti. DEV-İş Genel Sekreteri Hasan Felek tarafından gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

“Lefkoşa Türk Belediyesinde, BES tarafından başlatılan süresiz grev, çalışanların yasalardan ve Toplu İş Sözleşmesinden kaynaklanan haklarını tanımayan, emeği ve emekcileri köle gibi gören zihniyetin ürünüdür.

 

Başkan Bulutoğulları, sendikanın bütün iyi niyetli girişimlerine rağmen, oyalama taktikleri ve baskıcı tavırlarla, çalışanları sindirmeye uğraşmaktadır.

Attığı imzalara sahip çıkmayan Başkan Bulutoğulları’na ne çalışanlar ne de Lefkoşa halkı artık güvenmiyor.

 

Çalışanların talepleri ortadadır. Belediye Personel Yasasına aykırı şekilde 6 yıldır geçici statüde çalışan personelin, daimi işçi kadrosuna atanması, çalışanların yasal hakkı olan 13. Maaşın ödenmesi ve iş yerinde huzurlu çalışma ortamının sağlanmasıdır.Yasal ve demokratik olan bu talepler bir an önce hayata geçirilmelidir.

 

Yirmi sekiz Belediyenin on beşinde (LTB’de dahil) yatırılmayan Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımları da yakıcı ve önemli bir sorun olarak ortada durmaktadır. Bu konuda Belediye Başkanlarının ve Çalışma Bakanlığının seyirci kalmasına, çalışanların artık tahammülü kalmamıştır.

 

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu olarak, BES’e bağlı Lefkoşa Belediye çalışanlarının başlattıkları bu haklı direnişi, sınıf dayanışması temelinde selamladığımızı, verdikleri onurlu mücadelede DEV-İŞ ve bağlı sendikalar olarak her zaman yanlarında olacağımızı saygı ile kamuoyuna duyururuz”.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 663 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler