1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEV-İŞ VE PEO’DAN ORTAK ETKİNLİK
DEV-İŞ VE PEO’DAN ORTAK ETKİNLİK

DEV-İŞ VE PEO’DAN ORTAK ETKİNLİK

DEV-İŞ ile PEO’nun Kadın Büroları, her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü çerçevesinde bir dizi ortak etkinlik düzenliyor

A+A-

 

 

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu DEV-İŞ ile PEO’nun Kadın Büroları, her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü çerçevesinde bir dizi ortak etkinlik düzenliyor. Her yıl karşılıklı olarak sendikaların örgütlü bulunduğu işyerleri ziyaret edilerek, burada kadın üyelerle bir araya geliniyor.

6 Mart 2012 Salı sabahı saat 10.00’da PEO'nun örgütlü bulunduğu bir işyeri olan Makarios Hastanesi birlikte ziyaret edilerek burada PEO üyesi kadın emekçilerle DEV-İŞ ve PEO Kadın Büroları temsilcileri bir araya gelecek. Etkinliğe DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis ile PEO Genel Sekreteri Pambis Kiritsis de katılacak.  Daha sonra Makarios Hastanesi Çocuk Bölümü'ne bazı Kıbrıslı Türk sanatçılarımızın eserleri armağan edilecek. Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum çocukların birlikte tedavi gördükleri bir yer olan Makarios Hastanesi Çocuk Bölümü’nde çocuklara çok iyi bakım yapılmasına bir teşekkür mahiyetinde Kıbrıslı Türk sanatçılar, DEV-İŞ Kadın Bürosu’nun organizasyonuyla tablolarını, seramik, seramik heykel ve fotoğraflarını bağışlıyorlar. Hastanenin çocuk bölümüne eserlerini bağışlayan Kıbrıslı Türk sanatçılar şöyle: Ruzen Atakan, Aşık Mene, Nilgün Güney, Eda Gökçe, Laden Boran, Ferah Kaya, İsmet Felek, Tijen Özerdağ, Devrim Tayanç Malyalızade, Sevcan Çerkez, Ceylan Dimililer, Zeynep Uzun, Pervin Öznergis. Ekte, Kıbrıslı Türk sanatçı Eda Gökçe’nin Makarios Hastanesi Çocuk Bölümü’ne bağışladığı “Damdaki Kedi” adlı tablosu görülüyor.

DEV-İŞ ile PEO Kadın Büroları’nın bu etkinliğine Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği Eğitim Direktörü Alev Tuğberk ile Uluslararası İlişkiler Temsilcisi Kosta Konstanti de katılarak çocuklar için Türkçe ve Rumca olarak hazırlanmış olan Kıbrıs’ın tarihi değerlerini tanıtıcı kitapçıklar armağan edecekler. Ayrıca Kıbrıs’taki çocuk oyunlarıyla ilgili Türkçe ve Rumca kitaplar da armağan edecekler.

7 Mart 2012 Çarşamba sabahı saat 11.00'de DEV-İŞ'in örgütlü bulunduğu Gönyeli Belediyesi'ne PEO Kadın Bürosu ile DEV-İŞ Kadın Bürosu birlikte ziyaret yapılarak DEV-İŞ'in kadın üyelerine yönelik 8 Mart resepsiyonuna birlikte katılacaklar. DEV-İŞ’in bu resepsiyonuna, örgütlü bulunduğu tüm işyerlerinden kadın üyeler katılacak.

11 Mart 2012 Pazar saat 16.00'da Bank of Cyprus Kültür Merkezi'nde DEV-İŞ Kadın Bürosu PEO Kadın Bürosu'nun etkinliğine katılacak ve burada DEV-İŞ Kadın Bürosu adına Sevgül Uludağ PEO'nun kadın üyelerine hitaben bir konuşma yapacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 659 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler