1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEV-İŞ 'ADALET' BEKLİYOR
DEV-İŞ ADALET BEKLİYOR

DEV-İŞ 'ADALET' BEKLİYOR

DEV-İŞ, K-PET ihalesine karşı açılan davanın, mahkeme tarafından ertelenmesine ve hala duruşmanın yapılmamasına tepki gösterdi. DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis’in açıklaması şöyle; “Ulusal Birlik Partisinin halka yalan vaad’

A+A-

 

 

DEV-İŞ, K-PET ihalesine karşı açılan davanın, mahkeme tarafından  ertelenmesine ve hala duruşmanın yapılmamasına tepki gösterdi.

 

DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis’in açıklaması şöyle;

 

 

“Ulusal Birlik Partisinin halka yalan vaad’lerde bulunarak hükümet olmasından sonra verdiği tüm sözlerin tersini yaparak halkına ihanet içeren uygulamaları sonucunda Yasama ve Yürütmeye karşı duyulan güvensizlik, Yargının da Siyasi davranışları neticesinde tamamen bir umutsuzluk ve ülkemizdeki sisteme karşı tümden güvensizliği dönüşmüştür.

 

K-PET Hisselerinin çoğunluğunun usulsüz bir şekilde 7 ay 8 gün önce Özel Şirketlere satışı üzerine DEV-İŞ’e bağlı sendikamız Petrol-İş hemen akabinde Mahkemeye başvurmuştu. Bu gün kamuoyuna üzülerek bir kez daha açıklıyoruz ki geçen 7 ay’dan fazla bu zaman içerisinde ne yazıktır ki henüz bir kez bile duruşma yapılamamıştır. Dün konu ile ilgili duruşma yapılacağı beklentimiz de boşa çıkmış ve mahkeme yine ertelenmiştir.

 

Daha önce de zaman zaman yargının bu hantallığını eleştirmiş ve “Geç Gelen Adalet, Adalet Olmaz” demiştik. Çünkü geçen sürede oluşan değişimler veya “Oldu Bittiler” bahane edilerek adaletin yerini bulması engellenir endişemizi de dile getirmiştik. Kaldı ki “Minareyi Çalan, Kılıfını Da Hazırlar” misali hükümet üzerine gidilen bu konuda usulsüz uygulamalarına yasal zemin yaratmaya yönelik yasa değişiklikleri çalışmalarını hızlandırmıştır. Yoksa yargının konuyu görüşmek için beklediği de, hükümetin gerekli değişiklikleri yapması mı?

 

Bugün gelinen aşamada K-PET davasının hala görüşülmemiş olması, konunun mahkemelerin tatilinden sonraya sallandığını göstermektedir. Tüm Toplum vicdanında mahkum olmuş usulsüz bir ihale ile ilgili bile mahkemelerimizin bir yıl ve belki de daha fazla sürelerde konuyu sonuçlandırmayı bırakın görüşmemesi kabul edilir olamaz. Bu noktada, Oldu Bittiler yaratan hükümetin adaletsizliklerine Yargının Sessiz kalarak katkı koyduğu yönünde endişelerimiz daha da artmıştır.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 713 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler