1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEV-İŞ 'ADALET' BEKLİYOR
DEV-İŞ ADALET BEKLİYOR

DEV-İŞ 'ADALET' BEKLİYOR

DEV-İŞ, K-PET ihalesine karşı açılan davanın, mahkeme tarafından sürekli ertelenmesine ve hala duruşmanın yapılmamasına tepki gösterdi

A+A-

 

 

 

DEV-İŞ, K-PET ihalesine karşı açılan davanın, mahkeme tarafından sürekli ertelenmesine ve hala duruşmanın yapılmamasına tepki gösterdi. DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

K-PET Hisselerinin yasa dışı bir şekilde devredilmesi üzerine DEV-İŞ’e bağlı Petrol-İş Sendikamızın zaman geçirmeden mahkemeye başvurmasının üzerinden 4 ay ve 8 gün geçti. Yasa dışı olduğundan hiç şüphemiz olmayan göstermelik ihalenin bazı oldubittiler yaratacağı endişemiz nedeniyle Ara Emri talebimiz de olmuştu.

4 ay 8 gün sonra bir kez daha vurgularız ki ülkemizde bazı konularda adalet sisteminin geç işlemesi sonucu gerçekleşen Yasasızlık devam etmektedir. Mahkeme sürecinde ilgililerin bu kadar önemli bir konuda bırakın Ara Emri görüşmeyi hala daha duruşma bile yapmaması adaletimiz konusunda endişe vericidir.

Adaletin hantallığı sayesinde, K-PET’te pozisyon değişiklikleri olmuştur. Ve bu hantallık devam ederse daha da oldu bittiler olacağı aşikardır. Ne yazıktır ki hiç duruşma yapmadan, hakim odasında avukatla yapılan görüşmeler sonrasında sürekli mahkeme tarihleri erteleniyor.

Bu ise davacı olanlara  “mahkeme kapılarında gün geçirme eziyeti cezası” yanında işgünü kayıplarına neden oluyor. Bu kadar hassas bir konuda mahkemenin böylesi duyarsız davranmasının “Bir nedeni mi var? Beklenen bir şey mi var?” soruları, ne yazıktır ki adalete olan güvenimizin sarsılmasına neden oluyor. Eğer beklenen Davacıyı bıktırıp davadan vazgeçirmek ise boşuna bekleniyor. Her koşulda adalet arayışımız sürecek ve konunun üzerine gideceğiz.

Konu bu gün yine duruşma olmadan 6 Nisan’a ertelenmiştir. Belli ki, olabilecek tüm oldubittiler gerçekleşmeden bu davanın bitmeme ihtimali vardır.

Mahkemeden ve Sn. Hakimden, bu konu daha fazla karmaşıklaşmadan karara varmalarını beklemek yurttaşlar olarak hakkımızdır diye düşünüyor ve şu ana kadar “Adalet dağıtması gereken yargı organımızın adaletsizliğin devamına katkı koymasını” üzüntüyle izliyoruz. Konuyu bu çerçevede değerlendiren sendikamız “Mahkemenin bu tavrını kitlesel olarak protesto edecek eylemleri” de gündemine almıştır.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 574 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler