1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DESTEK YOK
DESTEK YOK

DESTEK YOK

Hataylılar Kültür ve Dayanışma Derneği, “rengarenk kimlik kartı gibi garip uygulamalar” yaptığını ileri sürdüğü hükümeti, ciddi adımlar atmaya çağırdı

A+A-

 

 

Hataylılar Kültür ve Dayanışma Derneği, “rengarenk kimlik kartı gibi garip uygulamalar” yaptığını ileri sürdüğü hükümeti, ciddi adımlar atmaya çağırdı.

Hataylılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Atlar, yaptığı açıklamada, bu aralar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde sürmekte olan ikamet, çalışma izni ve yurttaşlık ile ilgili tartışmaların kendilerini derinden üzdüğünü belirtti.

“Özellikle bu yönde yapılan rengarenk kimlik kartı tartışmalarını hayretle izlerken, bizi ‘ötekiler’ gibi gösterme gayreti içindekilere ise artık ‘dur’ deme ihtiyacı duymaktayız” diyen Atlar, özetle şöyle dedi:

“Evet, biz KKTC ye sonradan geldik. Ama burayı sevdik. İnsanını sevdik. Toprağını sevdik. Emeğimizle tutunduk. Bazen çalanla çırpanla, tecavüzcüsü, uğursuzu, katili esrarcısı ile bir tutulduk. Aşağılandık. Bize destek veren Kıbrıslı soydaşlarımızın hoşgörüsüne sığındık. ‘Geçer’ diye düşündük. Ama geçmedi.”

Kendilerinin derhal nüfus sayımı, sonra da bunu kontrol altında tutacak düzenlemeler yapılmasını, özellikle af yasasının okullar açılmadan yürürlüğe girmesini istediklerini belirten Atlar, “ülkede sadece namusu ile çalışacak insanların kalmasını istiyoruz” dedi.

Bu ülkeyi vatan bilen, yatırımını yapan, vergisini ödeyen ve yatırım yapan insanlara vatandaşlık verilmesini, anayasal hak olarak gördüklerini dile getiren Atlar, hükümeti anayasaya uygun adımlar atmaya davet etti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 737 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler