1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. Derya:Özgürgün beni DÖVMEYE kalktı
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Yazarın Tüm Yazıları >

Derya:Özgürgün beni DÖVMEYE kalktı

A+A-

“Hüseyin Özgürgün hakaret ederek üzerime yürümüş, ağza alınmayacak küfürler ederek beni dövmeye kalkmıştır. Önünde bulunan masadaki parti tabelaları ve evrakları da devirerek hakaret eden ve araya giren vekillere rağmen üzerime yürümeye devam ederek ‘Bana cevap vermeyeceksin. Ben konuşunca susacaksın’ diye bağırdı.”

Meclis Genel Kurulu’nda dün UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün gerginliği yaşandı. Meclis oturumlarına dahi doğru dürüst katılım göstermeyen Özgürgün,  dün CTP Milletvekili Doğuş Derya’nın üzerine yürüdü, ortam gerildi.
Doğuş Derya, yaşananları sosyal paylaşım sitesinde paylaştı.
Bugünkü Meclis oturumunda oylama yapılırken UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün genel kurul salonunun kapısını çarparak içeri girmiş, elini kolunu tehditkar bir şekilde sallayarak meclis salonuna hiç yakışmayacak bir üslupla "o dışardan atanan bakanları saymayın" diye bağırmıştır. Genel kurul salonundaki herkes gördüğü bu kabalık karşısında şaşırırken, ben oturduğum yerden "fakat bu nasıl bir üslup?" diye mırıldandığım için Hüseyin Özgürgün hakaret ederek üzerime yürümüş, ağza alınmayacak küfürler ederek beni dövmeye kalkmıştır. Önünde bulunan masadaki parti tabelaları ve evrakları da devirerek hakaret eden ve araya giren vekillere rağmen üzerime yürümeye devam ederek "Bana cevap vermeyeceksin. Ben konuşunca susacaksın" diye bağıran Hüseyin Özgürgün'e bakarken gözümün önünden bu ülkede şiddete maruz kalan kadınlar bir kez daha geçti. Yaşadığım şok ve üzüntü bir yana, ben sayın Özgürgün ile aynı meclis çatısı altında olduğum için utandım. Ülkem adına utandım, ülkemde yaşayan insanlar ve en çok da kadınlar adına utandım. Yazıklar olsun!”

---------

CTP-BG Lefkoşa listesinde değişiklik

CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Mutlu  Azgın, Lefkoşa Belediye Meclis üyeliğine aday olan Zerrin Akalın ve Önol Aktolga’nın adaylıktan çekildiklerini bildirdiklerini belirterek, Şaziye Altıner ve Salih Toksoy’un belediye meclis üyeliğine aday olduğunu ifade etti. 
Mutlu Azgın, son gelişmeleri CAFE KULİS’e değerlendirdi.
İşte Mutlu Azgın’ın açıklaması:
“Diğer 4 belediyede olduğu gibi Lefkoşa Türk Belediyesi’nde de kura yöntemi ile belediye meclis üyelerinin sıralamaları belirlendi. Bunun ardından Önol Bey ve Zerrin  Hanım adaylıktan geri çekildiklerini tarafımıza iletti. Çok zor bir süreç geçirdiler, Zerrin Hanım ve Önol Bey’e Lefkoşa’ya verdikleri hizmetlerden ötürü çok teşekkür ederiz.
CTP’nin gurur duyduğu yerel yönetim vizyonu vardır. Bunu uygulamaya devam edeceğiz.”

CTP-BG’nin Lefkoşa Belediyesi Meclis üyesi adaylarının son şekli ve sıralaması:
1- Bülent Kılıçoğlu
2- Ahmet Bağzıbağlı
3- Osman Yücelen
4- Ülkü Taşseven
5- Faik Bozkaya
6- Belgin Arzuhan
7- Fatoş Miralay
8- Hacer Uygun
9- Mahsun Demir
10- Ömer Akama
11- Tolga A. Raşit
12- Hüseyin Kıral
13- Salih Toksoy
14- Pembe İzmirlioğlu
15- İbrahim Demir
16- Seder Ertaç Dedeler
17- Leyla Öztürk
18- Eda Hançer Akkor
19- Şaziye Altıner
20- Ferhun Faruk
21-Onur Olguner
22- Hüseyin Bicen

-----------

UBP KARIŞIK

Özgürgün bugün ne yapacak?

UBP tarihinde ilk kez Girne’de aday göstermedi, Mağusa’da ise aday çıkarma sıkıntısı yaşıyor. Günlerce ardı ardında hem Mağusa ilçe yönetimi hem Genel Yönetim Kurulu hem de Parti Meclisi ile toplantılar yaptı.
İlçe Başkanı Resmiye Canaltay, Bağımsız aday İsmail Arter’in desteklenmesi için ısrarlı, örgütten, “Kendi adayımızı çıkaralım” baskısı var. UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün bu konuda örgüt ile aynı fikirde ancak bir yandan da Canaltay ve Saray ilişkisi nedeniyle son sözü diyemiyor.
Geçtiğimiz hafta yapılan son toplantıda oysa, Arter’i destekleme kararı alınmıştı, bunu partinin ileri gelenleri söyledi. Ancak Özgürgün bir türlü Arter hakkındaki kararı resmi olarak açıklamadı.
Geçtiğimiz gün YENiDÜZEN’e konuşan Resmiye Canaltay, kendilerinin de Özgürgün’ün kararını beklediğini söyledi.
Bugün artık sona gelindi. Özgürgün, tavrını belli edecek, ya Canaltay ve Saray’ın isteğini yerine getirecek ya da kendi kararını deklare edecek.
Artık kaçış yok…

----------

SEÇİME DOĞRU

Adaylar YSK’ya başvuruyor

29 Haziran Yerel Yönetim Seçimlerine yönelik aday olmak isteyen belediye başkan adayları, belediye meclis üyeleri, muhtar ve aza adayları bugün Yüksek Seçim Kurulu’na başvuruyor.
Adayların ilanı ise yarın Yüksek Seçim Kurulu tarafından duyuruluyor. 
Artık resmen seçim yarışı başlıyor.

-----------

TWİTTER

Bu yazı toplam 2172 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar