1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DERS' İÇİN KIYDILAR!
DERS İÇİN KIYDILAR!

'DERS' İÇİN KIYDILAR!

Ülkede büyük bir infial yaratan Haspolat’ta 7 yaşındaki Mustafa Diker isimli çocuğun öldürülmesi olayıyla ilgili zanlı görülen 3 kişi bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve haklarında 3’er gün tutuklama emri alındı. Zanlılardan çocuğun babası ol

A+A-

 

 

Ülkede büyük bir infial yaratan Haspolat’ta 7 yaşındaki Mustafa Diker isimli çocuğun öldürülmesi olayıyla ilgili zanlı görülen 3 kişi bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve haklarında 3’er gün tutuklama emri alındı.

Zanlılardan çocuğun babası olan Erol Diker çocuğu öldürdüğünü ve amcası İbrahim Diker ile çöplüğe attığını itiraf ederken, çocuğun üvey annesi Özlem Diker ise emareleri saklamaktan dolayı tutuklandı.

Zanlıların mahkemeye çıkarılacağını duyan vatandaşlar Lefkoşa’daki mahkemeler önünde toplanarak, zanlıları şiddetle kınadı ve linç etmek istedi.

Oldukça gergin ve sinirli olan halk, mahkeme sonrası zanlıları taşıyan polis aracına saldırdı. Büyük bir izdihamın yaşandığı mahkeme önünde bir polis fenalık geçirdi, diğer polisler de vatandaşları sakinleştirmekte güçlük çekti. Sinirli vatandaşlar polise zanlıları “koruduğu” iddiasıyla tepki gösterdi ve alkışlarla protesto etti.

7 yaşında babası tarafından öldürülen Mustafa Diker isimli çocuğun annesi de mahkeme bahçesinde sinir krizi geçirdi ve Erol Diker’e saldırmak istedi. Zanlıların taşındığı polis aracına girmek isteyen anneyi, polis engelledi.

Kıdemli Yargıç Bertan Özerdağ huzurunda görülen duruşmada, Savcı Meryem Beşoğlu da hazır bulundu.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şube Amiri Arslan Coşkun mahkemede verdiği şahadette, üç zanlının da “adam öldürme” suçundan dolayı tutuklandığını belirterek, öldürülen çocuğun babası olan zanlı 1 Erol Diker ile amcası olan zanlı 2 İbrahim Diker’in suçunu itiraf ettiğini söyledi.

Coşkun, zanlı 1’in, 7 Nisan tarihinde Değirmenlik Karakoluna çocuğun kayıp olduğunu bildirdiğini, polisinde çok geniş çaplı araştırması sonucunda çocuğun ölü olarak Taşkent bölgesinde çöplükte bulunduğunu kaydetti.

Çok yönlü soruşturma neticesinde zanlı 1 ile zanlı 2’nin suçunu itiraf ettiğini, zanlı 3 üvey anne olan Özlem Diker’in ise emareleri saklamaktan dolayı tutuklandığını belirten Coşkun, çocuğun babası zanlı 1 Erol Diker’in, “oğlu Mustafa Diker’in (E-7) ders çalışmadığı ve kendisine karşı cevap verdiği gerekçesiyle” ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Coşkun, çocuğun gece geç vakitte ciddi darptan dolayı “sarsıldığını” ve kötü olduğunu, bunun üzerine babası zanlı 1 tarafından banyoya konduğunu, burada da düşüp başını musluğa vurduğunu ve sabaha karşı öldüğünü anlattı.

Olay üzerine zanlı 1 ve zanlı 2’nin çocuğu çöplüğe attığını ifade eden Coşkun, olayın tahkikatının yeni başladığını, daha aranacak emare ve alınacak ifadeler olduğunu, zanlıların da bu emarelere ve ifade alınacak kişilere müdahale edebileceğinden zanlılar hakkında 3’er gün tutukluluk emri verilmesini talep etti.

Kıdemli Yargıç Bertan Özerdağ da, olayın çok ciddi bir suç olduğunu, toplumda ciddi infial yarattığını ve “tüyleri ürperttiğini” belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlılar hakkında 3’er günlük tutukluluk emri verdi.

 

 

 

Bu haber toplam 3889 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler