1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DERNEK BİNASI YENİLENİYOR
DERNEK BİNASI YENİLENİYOR

DERNEK BİNASI YENİLENİYOR

Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği 50’nci yıl dönümü nedeni ile bir dizi etkinlik düzenleyecek

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği 50’nci yıl dönümü nedeni ile bir dizi etkinlik düzenleyecek. Dernek bunun yanı sıra lokal olarak kullandığı binasını yenileme çalışmalarına devam ediyor

 

Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (KTFHGD) kuruluşunun 50’nci yıldönümünü etkinlikler ile kutlamaya hazırlanıyor.

Bugün 140 üyesi bulunan KTFHGD, 50’inci yıl kutlamaları çerçevesinde bir dizi etkinlikle ve çalışmalara imza atacak.

 

ÖZBİLGEHAN: “MUTLU VE GURURLUYUZ”

KTFHGD’nin 24’ncü başkanı olan ve halen bu derneğin başkanlığını da yürüten Mehmet Özbilgehan “1961 yılında 10 – 15 hakem ve gözlemcinin katılımı ile kurulan derneğimizin şu anda 140 üyesi var. Gelinen nokta çok büyük bir aşamadır, biz bundan dolayı mutluyuz ve gurur duyuyoruz. Derneğimiz bu seviyeye gelene kadar çok zor günler geçirmiş ama yine de ayakta kalmayı başarmıştır. Bu nedenle derneğimize katkı koyan bizden önceki tüm başkan ve yöneticilere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Özbilgehan ayrıca “Kaliteli futbol için, kaliteli hakem de lazım” diyerek, derneklerinin hakemlerin daha kaliteli olabilmesi için elinden geldiğini yaptığını da söyledi.

 

ETKİNLİKLER BAŞLIYOR

Yapılacak etkinlikler hakkında da bilgi veren Özbilgehan, ilk olarak Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu arkasındaki dernek lokalini yenilemeye başladıklarını ve lokalin yenilenmesi için 80 bin TL harcayacaklarını söyledi. Lokalde başkan odası, toplantı odası, müze, mutfak ve tuvaletlerin tamamı yenilenecek.

Özbilgehan, 50’nci kuruluş yılı kutlamalarının 16 Şubat 2012, Perşembe günü KKTC Cumhurbaşkanı’na yapılacak ziyaretle başlayacağını söyledi.

Başkan Mehmet Özbilgehan, tarihlerini daha sonra belirleyecekleri iki tarihten ilkinde “Kıbrıs Türk Hakemliğinin dünü ve bugünü” isimli bir seminer, ikincisinde ise geçmiş yıllarda Kıbrıs Türk Hakemliğine emeği geçenlere ödüllerin verileceği 50’nci yıl kokteyli düzenleyeceklerini de belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 589 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler