1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DERHAL VE ÇOK İVEDİ İSTİFA'
DERHAL VE ÇOK İVEDİ İSTİFA

'DERHAL VE ÇOK İVEDİ İSTİFA'

Türk-Sen, UBP Hükümeti’ni “Derhal ve çok ivedi olarak İSTİFA” etmeye çağırdı.Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle...

A+A-

Türk-Sen, UBP Hükümeti’ni “Derhal ve çok ivedi olarak İSTİFA” etmeye çağırdı.

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

         Ülkeyi tek başına yönetme yetkilerini hukuken kaybeden ve yaptığı transferlerle çoğunluğa ulaşan UBP hükümeti halkımızla  ve çalışanlarla alay etmeye devam ediyor.

 

         Gerek Telefonda  gerekse Elektrik  kurumunda özelleştirmeye karşı mücadele eden

TÜRK-SEN’e üye TEL-SEN  ve EL-SEN’e bu işyerlerinin ÖZELLEŞTİRİLEMEYECEĞİNİ ve ÖZERK bir yapıya  kavuşturulacağı konusunda UBP hükümeti  defalarca kamuoyuna açıklamalar yapması hatta bu konularda Bakanlar Kurulu olmasına rağmen, her zaman olduğu gibi  dün yine çalışanlarla alay edercesine ÖZERKLİKLE ilgili  yasa tasarısının İVEDİLİK OYLAMASINA RED oyu kullanarak koşulların değiştiğini söyleyen  bir Başbakan ve hükümet, artk bu ülkeyi yönetme kabiliyetini ve güvenini kaybetmiştir.

 

         Bu nedenlerden  dolayı UBP  hükümeti  derhal ve çok ivedi  olarak İSTİFA ederek bu halkın önünü açması gerekmektedir. Aksi taktirde sendikal ve muhalaefet partileri Anayasal ve Yasal haklarını  kullanarak bu hükümetten  kurtulmak için sonuç alıcı eylemlerle  yeniden gümdeme gelecek.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 643 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler