1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DERHAL İSTİFA ETSİN'
DERHAL İSTİFA ETSİN

'DERHAL İSTİFA ETSİN'

Ülkemiz spor federasyonları yayınladığı bir basın bildirisi ile KKTC Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’i istifaya çağırdı. 29 Spor Federasyonunu temsilen Hasan Sertoğlu imzası ile yayınlanan bildiride herkesi ve devlet erkanını so

A+A-

 

 

 “MÜCADELEMİZ SÜRECEK”... 29 Spor Federasyonları yayınladıkları basın bildirisi ile KKTC Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’i yine istifaya davet etti. Bildiride “Herkesi ve devlet erkanını kandıran bu zihniyetle mücadelemiz kararlılıkla sürecek” denildi.

 

“ÇARPIK DÜZEN SON BULACAK”... Federasyonların üyelik başvurusu yapmasına rağmen her türlü zorluğun çıkarıldığı ve üye yapılmadığı belirtilen bildiride “Eyüp Zafer Gökbilen’in istifası ile bu çarpık düzen son bulacak” denildi

 

Ülkemiz spor federasyonları yayınladığı bir basın bildirisi ile KKTC Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’i istifaya çağırdı. 29 Spor Federasyonunu temsilen Hasan Sertoğlu imzası ile yayınlanan bildiride herkesi ve devlet erkanını sokak festivallerinde elde edilen başarıları “Avrupa Şampiyonu Olduk” diyerek kandıran zihniyetle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği belirtildi.

 

“MOK’UN YALANLARINDAN BIKTIK USANDIK”

 “Spor Kamuoyuna duyurulur; Uzunca bir süredir 29 Spor Federasyonu olarak Milli Olimpiyat Komitesi (MOK) ile ilgili mücadeleyi sürdürmekteyiz. Gelinen son noktada ilgili federasyonlar olarak oynanan oyunlardan ve de MOK’un yalanlarından bıktık usandık. Katıldıkları sokak festivallerinde “Avrupa Şampiyonu olduk” yalanları ile herkesi kandırabilirler. Kanada’da basit bir turnuvada şampiyon olup tüm herkesi, devlet erkânı dahil olmak üzere dünya şampiyonu olduk edaları ile kandıran bu zihniyetle mücadelemizi tüm kararlılıkla sürdüreceğiz.

 

“HER TÜRLÜ ZORLUK ÇIKARILIYOR”

Spor federasyonları üyelik için başvuru yapmasına rağmen Eyüp Hoca ve onun zihniyetindeki kişiler başına gelecek olanları bildikleri için bu federasyonları üye yapmamak için her türlü zorluğu çıkarmaktadırlar.

MOK Başkanı tüm federasyonları kucaklayacağı yerde hiçbir federasyon ile diyalog kurmayarak diğer federasyonların kullanabileceği dış temas kalemini yalnızca Tekvando Federasyonu’na kanalize ettirerek birçok federasyon ve sporcuyu mağdur etmiştir.

 

“RUHANİ LİDER VE TEKNİK DİREKTÖR”

Bir MOK Başkanı düşünün ki, Kanada’ya gidecek Tekvando Federasyonu kafilesinin Teknik Direktörü olarak kafileye dâhil oluyor böyle bir düzen yalnızca bizim MOK’umuza özeldir.

Biz Spor Federasyonları temsilcisi olarak bundan sonra Eyüp Hocayı Tekvando Federasyonunun Ruhani Lideri ve Teknik direktörü olarak ilan ediyoruz.

İleriki günlerde Eyüp Hocaya tavsiyemiz Tekrardan Tekvando Federasyon yönetimine dönmesi ve derhal MOK başkanlığından istifa etmesidir. Eyüp Hocanın istifasıyla bu çarpık düzenin son bulacağına inanıyoruz.

 

“İSTİFA EDERSE YENİ OLUŞUM BAŞLAR”

İstifa etmemesi durumunda Federasyonlar olarak herkesi kucaklayacak herkese eşit mesafede olacak düzgün Olimpizm ruhuna uygun yeni bir oluşuma gitmek için gerekli adımları en kısa zamanda atacağımızı tüm spor kamuoyuna duyururuz”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 543 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler