1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Dergimiz
Dergimiz

Dergimiz

Bu hafta dergimize şöyle bir bakmak istedim… 52 sayfa, tamamen renkli, kuşe kağıda basılmış dergimiz bu sayısıyla 33’e ulaştı. Pazar günleri YENİDÜZEN’le birlikte dağıttığımız, hafta içinde de bayilerde satışa sunduğumuz dergimiz, sizler

A+A-

 

 

Bu hafta dergimize şöyle bir bakmak istedim… 52 sayfa, tamamen renkli, kuşe kağıda basılmış dergimiz bu sayısıyla 33’e ulaştı. Pazar günleri YENİDÜZEN’le birlikte dağıttığımız, hafta içinde de bayilerde satışa sunduğumuz dergimiz, sizlerin katkısı ve ilgisiyle yayın hayatını sürdürüyor. Artık Pazar günleri ‘ADRES Kıbrıs’ günü oldu. Gazetemiz, yanında Gaile eki ve elinizdeki dergimiz ile Pazar günleri ayrı bir keyif getiriyor evlere… Bu yüzden de Pazar günleri daha bir heyecanla beklenir oldu. Örneğin sayım günü çıkmayacağımız duyurulduğunda “biz ne yapacağız peki… O gün zaten sokağa çıkma yasağı var, ADRES kıbrıs’la zamanımızı değerlendirecektik, iyi etmediniz” şeklinde şikayetler de geldi. Yani dergimiz artık sahipleniliyor.

Her hafta farklı konularla ayrı keyifler yaşatmaya çalışıyoruz. Röportajlar, düşünceler, spor, sağlık, fotoğraf, magazin, nostalji, otomobil dünyası gibi konularla sizlere ulaşıyoruz. Ancak bu hafta üç röportajımız müzikle ilgili… Bu tamamen arkadaşların tesadüfi olarak aynı konuda buluşmalarından başka bir şey değil. İlginç bir durum. Özgül Gürkut, Filiz Uzun ve Tanju Konuralp aynı konuda buluştular. Bundan şöyle bir sonuç da doğabilir; Demek ki müziğe ilgi artıyor ki sayfaları hazırlayan arkadaşların röportaj konuları müzik olmuş. Müzikte gruplar, müzikte eğitim, müziğin ruhu, müziğin buluşmaları… İşte müzik bu hafta dergimizde ana konu olmuş durumda.

Gezi notlarında bu hafta Stella Aciman Bursa’yı gezdi. Kestane şekerinden, ipekçiler çarşısına ve taş köprü Irgandı üzerine kurulmuş çarşıya kadar Bursa izlenimlerini anlattı. Levent Özdağ, otomobil dünyasından mini cooper’ı görüntüledi ve magazin dünyasında gezinti yaptı. Ülviye Uysal her hafta yaptığı gibi bu hafta da ‘vitrin’leri gezdi ve bu kez yeni yıl için fiyatı uygun ve güzel hediyelikler seçti bizlere… Ayşe Başel’in ruhsal dünyamızda gezintisi ve Zekai Altan’ın restorantları tanıttığı sayfalarında lezzetleri tatmaya devam ediyoruz. KIFSAD üyelerinin birbirinden güzel fotoğrafları ve Ahmet Gürses’in bahçe görüntüleri yine dergimizi renklendiriyor. Musa Kayra’nın emek yoğun karikatürleri ise vazgeçilmez sayfamız.

Şimdi okuduğunuz benim ‘yaşam’ sayfam, yoğunlukla kısa öykülerle devam ediyor. Yaşam’dan, yani aşktan, kırgınlıklardan, mutluluktan, arayışlardan vb. kurgulanmış öykülerle yine sizlerle buluşmaya devam edecek. Bu öyküleri yazarken kendi psikolojik durumumla ilgili yorumlar da alıyorum. Öykülerde anlatılanlar kendi ruhsal durumumla ilintileniyor çoğu zaman… Belki de öyledir, yazarken çoğu zaman içinizdekileri, kafanızdakileri dökmüyor musunuz satırlara… Ya da başka ruhları, başka yaşayışları iyi gözlemleyebiliyorsanız yazabilirsiniz o zaman… Ya biri, ya diğeri ya da ikisi birden… İşte bu bağlamda kısa öykülere devam…

Sizden de taleplerimiz var. Başta tabii ki dergimizi okumaya devam etmeniz. Görüş ve önerileriniz de bizlere yön verecektir. Bizlerden kaliteden, çeşitten ödün vermeden dergi hazırlamak, sizden de okumak ve okutmak.

İyi pazarlar.

 

 


İKİ SÖZ

Her aptal onu beğenen başka bir aptal bulur.

Boileau

 

Topluma en büyük eserleri, çocuksuz adamların evlenmemiş olanları vermişlerdir.

Bacon    

 


 

PAZAR’LIK…

 

 

 

Vergili yaşam

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1255 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler