1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DERELERDE LAĞIM AKIYOR
DERELERDE LAĞIM AKIYOR

DERELERDE LAĞIM AKIYOR

Lefkoşa Göçmenköy bölgesinde kökten çözülemeyen atık su derdi sıkıntı vermeye devam ediyor. Bir taraftan halkın sağlığı için hizmet veren Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde bir taraftan da zehir saçılıyor. Tanı Merkezi ve Poliklinik’in yanında b

A+A-

 

 

Lefkoşa Göçmenköy bölgesinde kökten çözülemeyen atık su derdi sıkıntı vermeye devam ediyor.

Bir taraftan halkın sağlığı için hizmet veren Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde bir taraftan da zehir saçılıyor.

Tanı Merkezi ve Poliklinik’in yanında bulunan atık su havuzu çevreye pis ve kötü kokular yayarken, hastane içerisinde istenmeyen görüntülere de sahne oluyor.

Uzun zamandır hastanenin atık suları beton havuz ile Göçmenköy Deresi’ne boşaltılırken, bölge insanı için de adeta hastalık saçıyor.

Özellikle Güyap Evleri’nin arkasının bir bölümü kesik olan ve akıntı olmadığı için biriken pis sular, sivrisinek ve koku bölgeliye yaşamı zehir ediyor.

 

SARPTEN: “DERE YATAKLARI SIKINTI YARATIYOR”

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten, birkaç yıl önce sel felaketi öncesinde derelere çeşitli müdahaleler edilmemesi ve yapılar kurulmaması konusunda uyarıda bulunduklarını belirterek, sel felaketinin gelmesiyle iyileştirme çalışmaları sırasında bu sorunların ortaya çıktığını hatırlattı. Hastane bölgesi ve civar bölgedeki yapıtlar haritaya göre dere yatağı üzerine geldiğini aktaran Sarpten, yağışlı günlerde derede oluşan atıklar özellikle de yaz aylarında koku ve sivrisinekleri ortaya çıkaracağını dile getirdi.

 

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1105 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler