1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DERE YATAKLARINA MÜDAHALEYE TEPKİ
DERE YATAKLARINA MÜDAHALEYE TEPKİ

DERE YATAKLARINA MÜDAHALEYE TEPKİ

Biyologlar Derneği, dere yataklarında yapılan temizlik çalışmalarında çevrenin katledildiğine işaret ederek, Çevre Koruma Dairesi’ni bir an önce bu tahribatı durdurmaya en azından sessiz kalmamaya çağırdı. Biyologlar Derneği kamuoyuna da çağrıda bul

A+A-

 

 

Biyologlar Derneği, dere yataklarında yapılan temizlik çalışmalarında çevrenin katledildiğine işaret ederek, Çevre Koruma Dairesi’ni bir an önce bu tahribatı durdurmaya en azından sessiz kalmamaya çağırdı.
Biyologlar Derneği kamuoyuna da çağrıda bulunarak “Dereler önemlidir ve yasa ile koruma altına alınmıştır. Derelere dozerlerin sokulması demek birçok canlının ölmesi, milli servetin boş yere heba edilmesi, toprak erozyonunun gerçekleşmesi demektir. Sellere, su taşkınlarına neden olan kurbağalar veya dereler değil, derelerin üzerine hesapsız kitapsız yapılan köprüler, derlerin içerisine yapılan evler, apartmanlar, dökülen molozlardır” dedi.
Dernek adına açıklama yapan Niyazi Türkseven, doğaya hiç saygı duymadan yüzyıllar içerisinde suyun aşındırmasıyla oluşan dereleri kirletenlere veya çöp dökenlere karşı bu güne kadar hiçbir şey yapamayan belediyelerin, kaymakamlıkların ve Çevre Dairesi’nin çözümü yandaşlara maddi çıkar sağlama bahanesiyle dereleri dozerle sıyırmakta bulduğunu ileri sürdü.

 

 

Bu haber toplam 1028 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler