1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEPREM BİZİ DE VURUR MU?
DEPREM BİZİ DE VURUR MU?

DEPREM BİZİ DE VURUR MU?

“Doğu Akdeniz’de büyük deprem bekliyoruz, Kıbrıslılar dikkatli olun” diyen Türkiye Jeofizik Mühendisleri Odası’ndan sonra Türkiye’nin tanınmış bilim adamı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara da Kıbrıs’ın da içinde bulunduğu bö

A+A-

 

 

“Doğu Akdeniz’de büyük deprem bekliyoruz, Kıbrıslılar dikkatli olun” diyen Türkiye Jeofizik Mühendisleri Odası’ndan sonra Türkiye’nin tanınmış bilim adamı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara da Kıbrıs’ın da içinde bulunduğu bölge için uyardı: “Bölgede 7 şiddetli bir deprem kapıda”

 

Türkiye’deki Van depremi ile yeniden konuşulmaya başlanan depremle konusunda Kıbrıs’ın da içince bulunduğu “Doğu Akdeniz” bölgesi için deprem uyarıları yapılıyor. Bir süre önce YENİDÜZEN’e konuşarak Kıbrıs için uyarıda bulunan Türkiye Jeofizik Mühendisleri Odası Adana Bölge Başkanı Melih Baki Kıbrıs’ın da bekleyen büyük deprem bölgesi içinde olduğuna işaret ederek Hatay merkezli bir büyük depremin Kıbrıs’ı da etkileyeceğini belirtmişti. Baki, dünya tarihinin en yıkıcı depremlerinin yaşandığı, yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği, birkaç kez yerle bir olan Hatay ve Kozan için çok büyük bir tehlike olduğuna dikkat çekerek “Kıbrıslı yöneticilerimiz, devlet yetkililerimiz de dikkatli olsunlar, tehlike kapımızda” dedi.

 

BU KEZ IŞIKARA: 7 ŞİDDETİNDE GELECEK!

Aynı konuda bu kez Türkiye’nin tanınmış bilim adamı Prof Dr. Ahmet Mete Işıkara bir açıklama yaptı.

Işıkara, Hatay’da olabilecek bir deprem Adana’yı da, Mersin’i de Gaziantep’i de etkileyecek. Kocaeli nasıl geniş alanı etkilediyse burada aynı şekilde etkileyebilir. Bu gerçeği bilip korkmak yerine, tedbir almak gerekiyor.”
Işıkara “Adana ve çevresi etkileniyor. En son 27 Haziran 1998’de harekete geçti. Bu deprem tekrar edecek” dedi. Işıkara’nın bahsettiği bölgede Kıbrıs adasının da yer alması endişe yaratıyor.

 

 

Bu haber toplam 1822 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler