1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ'TAN SEÇİM ÇAĞRISI
DENKTAŞTAN SEÇİM ÇAĞRISI

DENKTAŞ'TAN SEÇİM ÇAĞRISI

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş “son kamuoyu yoklamalarına göre önde olan ”UBP ve CTP/BG'ye seçime gitme çağrısı yaptı

A+A-

 

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, ülkede birçok konuda sıkıntıların yaşandığını, meclisin verimlilikten uzak olduğunu, bu kapsamda ülkede erken bir seçime ihtiyaç duyulduğunu gördüklerini ifade ederek, “son kamuoyu yoklamalarına göre önde olan” Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Cumhuriyetçi Türk Partisi/Birleşik Güçler’e (CTP/BG) seçime gitme çağrısı yaptı.

Kıbrıs konusunda, mevcut zeminin artık geçerliliğini yitirdiğini haykırma zamanının geldiğini ifade eden Denktaş, “Buradaki bütün siyasi partilerin Kıbrıs’taki çözümsüzlüğün ana nedeninin, dünyanın Kıbrıs’taki taraflara eşit davranmaması ve Rum tarafının Kıbrıslı Türkler ile herhangi bir paylaşım içerisine girme istencinin olmaması olduğunu bütün dünyaya haykırmamız gerekir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC hükümetleri ilişkilerine bakıldığında ortada bir ilişki olduğunun söylenemeyeceğini öne süren Denktaş, eli dolu bir şekilde Türkiye’den talep edecekleri her katkının helal edilerek verildiğini belirtti. Denktaş, “Ancak, eliniz, kafanız ve vizyonunuz boşsa veya oluşturduğunuz vizyon bugünkü ortama ters düşüyorsa bir yere varmanız mümkün değil” dedi.

Denktaş, “Yıllardır KKTC’deki muhaliflerin ısrarla yaymaya çalıştığı ‘Ankara Denktaşların üstünü sildi’ dedikodusunun gerçekle ilgisi olmayan iç siyasete dayalı bir söylem olduğunu” belirterek, bölgenin en güçlü hükümeti olan Türkiye hükümetinin, KKTC’de kim hükümette olursa olsun kendisiyle elbirliği ve işbirliğiyle ileriye yürüyeceğini bildiğini kaydetti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 658 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler