1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ'TAN CİDDİ İDDİA
DENKTAŞTAN CİDDİ İDDİA

DENKTAŞ'TAN CİDDİ İDDİA

Kıbrıs Türk Petrolleri’nin satışı için bayram arifesinde ihaleye çıkılmasını, mevcut hükümetin tam bir üç kağıtcı marifetiyle satışa çıkardığı ihale şartnamesini oynanmak istenen oyunun yazılı belgesi olarak kamuoyu ile paylaşmış olan Demokrat Parti

A+A-

 

Kıbrıs Türk Petrolleri’nin satışı için bayram arifesinde ihaleye çıkılmasını, mevcut hükümetin tam bir üç kağıtcı marifetiyle satışa çıkardığı ihale şartnamesini oynanmak istenen oyunun yazılı belgesi olarak kamuoyu ile paylaşmış olan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, hükümet yetkililerine; “Arife günü ihaleye çıkarak bayram tatilinden 48 saat sonra ihaleyi sona erdiren bu müthiş zekanın sahibi kim?” sorusunu yöneltmişti.

 

“HÜKÜMET’TE OYUN İÇİN DE OYUN”

 

Bu kez, Kıbrıs Türk Petrolleri AŞ.’nin hisse satış ihalesinin tam anlamı ile bir ayak oyunu olduğunu da yapmış olduğu araştırmalar neticesinde ortaya çıkaran Denktaş olayı; “Hükümet’te Oyun için de Oyun” olarak değerlendirdi.

 

“OMV PETROL OFİSİNE AİT OLAN %52’LİK HİSSE 11 EYLÜL TARİHİ İTİBARI İLE DOĞAN HOLDİNG’E SATILMIŞTIR”

 

Denktaş, yazılı basın açıklamasında, OMV Petrol ofisine ait olan %52’lik hissenin 11 Eylül tarihi itibarı ile Doğan Holding’e satılmış olduğu yönünde borsa bildirimlerini de kamuoyu ile paylaşarak; KIBRIS TÜRK PETROLLER AŞ. nin hisse satış ihalesinin tam anlamı ile bir ayak oyunu olduğu yaptığımız araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Tesbitlerimiz, OMV Petrol ofisine ait olan %52’lik hissenin 11 Eylül tarihi itibarı ile Doğan Holding’e satılmış olduğu yönündedir. Ek’te bilgilerinize sunmuş olduğumuz borsa bildirimlerinden de anlaşılacağı üzere işlem tamamlanmış ancak teslimat henüz gerçekleşmemiştir” dedi.

 

“UBP HÜKÜMETİ, YAKLAŞIK İKİ BUÇUK AYLIK SÜREYİ UBP KİŞİSEL VEYA PARTİSEL AVANTA ELDE ETME YÖNÜNDE BOŞA GEÇİRMİŞTİR”

 

UBP iktidarını, iki buçuk aylık süreyi boşa geçirmekle de suçlayan DP Genel Başkanı Denktaş; “Yaklaşık iki buçuk aylık süreyi boşa geçiren UBP Hükümeti, süre dolumuna çok kısa bir zaman kala ihaleye çıkarak aslında OMV ile Doğan Holding arasında varılmış mutabakatı, “rüçhan hakkı”nı kullanmak istiyor gibi yapmak suretiyle sorun yaratmak ve aradan kişisel veya partisel avanta elde etme yönünde kullanmaya çalışmaktadır” dedi.

 

“OYNANMAK İSTENEN OYUN KARMAŞIK ANCAK CİNGÖZCE OYNANMAKTA...”

 

Oynanmakta olan oyunu, karmaşık ancak çok cingözce oynamakta olduğunu da savunan Serdar Denktaş, açıklamasının devamında şunları kaydetti.

“Böylesi bir ihaleye her kesimin karşı çıkacağı şüphe götürmez bir gerçektir. Bu tepkinin ortaya çıkacağı hükümet tarafından da mutlak surette bilinmekteydi. Şimdi bekledikleri, Doğan Holding temsilcileri ile görüşerek rüçhan hakkından vazgeçmek karşılığında birşeyler koparabilmektir. Bu beklentilerinin gerçekleşmesi halinde kamuoyuna “ortaya çıkan tepki nedeni” gerekçe olarak gösterilecek ve halen OMV ve Doğan Holding arasında varılmış olan mutabakat hayata geçmiş olacaktır.

Karmaşık ancak çok cingözce oynamakta olan bir oyuna Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait KKTC hisseleri de katılmak suretiyle paydaş edilmektedir. Geçmiş Hükümetler döneminde Türkiye kanadına ait hisselere yönelik rüçhan hakkı kullanımı dönemin Maliye Bakanı tarafından kabul görmezken,UBP hükümeti bu kez üstelik pişmiş aşa su katarak farklı bir yaklaşım sergileyerek bir fayda sağlamaya çalışmaktadır. Bu girişimden Kıbrıs Türk Halkı ve K-Pet çalışanları bir fayda görmeyeceğine göre kimin fayda göreceği sorusu mutlak surette cevap bulmalıdır.”

 

“UBP ERKEN SEÇİME KAPALI KAPILAR ARDINDA HAZIRLANMAYA BAŞLADI”

 

Serdar Denktaş, iktidar partisi UBP’nin erken seçime kapalı kapılar ardında hazırlanmaya başladığını da öne sürerek; “Erken seçime kapalı kapılar ardında hazırlanmaya başlayan UBP yönetimi büyük bir ihtimalle bu girişim ile seçim masraflarını da çıkartmaya çalışmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

“DP OLARAK HALKI OYNANMAKTA OLAN OYUN İLE İLGİLİ OLARAK AYDINLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

“Halkımızın gözünün içine baka baka sürdürülen bu dalavere karşısında sessiz kalmanın imkanı yoktur”diyen Serdar Denktaş, DP olarak halkı oynanmakta olan oyun ile ilgili olarak aydınlatma uğraşlarına devam edileceğini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1246 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler