1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ'TA 'DEĞİŞİKLİK YOK'
DENKTAŞTA DEĞİŞİKLİK YOK

DENKTAŞ'TA 'DEĞİŞİKLİK YOK'

Denktaş’ın uykuya meyilli ama uyandırıldığında konuşamasa bile konuşulanları anladığı ve tepki verdiği bildirdi.

A+A-

 

 

 

YDÜ Hastanesi Başhekimi Dr. Sevim Erkmen, 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın uykuya meyilli ama uyandırıldığında konuşamasa bile konuşulanları anladığını ve tepki verdiğini, ancak sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu bildirdi.

 

İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tümay Sözen de, Denktaş’ın sağlık durumunda son yapılan basın toplantısından bugüne bir değişiklik olmadığını ifade ederek, Denktaş’ın konuşamadığını, kendisine besleyici çeşitli sıvılar verildiğini anlattı.

 

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Finn Rasmussen de, Denktaş’ın sağlık durumunda hem iyi hem de kötü durumlar bulunduğunu kaydetti.

 

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Kaya Süer de, Denktaş’ın kan ve akciğer enfeksiyonunun giderildiğini ve antibiyotiklerin kesileceğini ifade ederek, tahlillere göre de enfeksiyonun giderildiğinin görüldüğünü söyledi.

 

Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu da, Denktaş’ın geçirdiği beyin ameliyatları sonrasında beyinle ilgili şu anda problemin kalmadığını ve sorunların çözüldüğünü, enfeksiyonların giderildiğini ancak solunumda sorunun sürdüğünü kaydetti.

 

Kaptanoğlu, antibiyotik tedavisinin kesilmesinin iyi bir hareket olduğunu da ifade ederek, iyi gelişmeler yanında solunumun da iyileşmesinin şart olduğunu söyledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 715 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler