1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ’IN SAĞLIK DURUMU İYİYE GİDİYOR
DENKTAŞ’IN SAĞLIK DURUMU İYİYE GİDİYOR

DENKTAŞ’IN SAĞLIK DURUMU İYİYE GİDİYOR

Denktaş’ın sağlık durumunun iyiye gittiği, bilincinin tamamen açık olduğu ve isteklerini yazılı olarak ailesine ve doktorlara iletebildiği bildirildi

A+A-

 

YDÜ Hastanesi’nde tedavisine devam edilen 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık durumunun iyiye gittiği, bilincinin tamamen açık olduğu ve isteklerini yazılı olarak ailesine ve doktorlara iletebildiği bildirildi.
Öte yandan eski bakanlardan İsmet Kotak’ın derin koma halinin ise devam ettiği belirtildi.
TAK muhabirinin YDÜ Hastanesi Hasta ve Dış İlişkiler Başkanı Ahmet Savaşan’dan aldığı bilgiye göre, 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş sözlü uyarıların tümüne cevap verirken, solunumu halen makineyle destekleniyor.
Savaşan, doktorlar heyetinden aldığı bilgiler ışığında, Denktaş’ın buna karşın zaman zaman makineden ayrıldığını ve solunumunu kendi başına almasının denendiğini, bunda da başarılı olduğunu söyledi.
Denktaş’ın, Türkiye’den geldiği güne nazaran sağlık durumunun önemli oranda düzeldiğini ifade eden Savaşan, bu gözle görülür iyileşmelere rağmen vücutta bulunan diğer sıkıntılı organlar dolayısıyla temkinli davrandıklarına, bu çerçevede de kritik yani hayati tehlikenin sürdüğüne dikkat çekti.
Ahmet Savaşan, doktorlar heyetinin, Denktaş’ın sağlığına kavuşması için titizlikle çalışmakta olduklarını da belirtti.
Savaşan, 1. Cumhurbaşkanı Denktaş’ın sağlık durumuyla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen basın toplantılarının bugün ve yarın yapılmayacağını da ifade ederek, toplantının 5 Eylül Pazartesi günü saat 11.00’de yapılacağını söyledi.
Savaşan, önemli bir gelişme olması durumunda ise YDÜ Hastanesi olarak kamuoyunun bilgilendirileceğini dile getirdi.

KOTAK’IN DURUMU AYNI
Savaşan bu arada, doktorlar heyetinin, eski bakanlardan İsmet Kotak’ın iyileşmesi için de büyük gayret gösterdiğini ifade ederek, buna karşın yoğun bakım ünitesinde bulunan Kotak’ın bilincinin kapalı olduğunu, derin koma durumunun devam ettiğini ve şu ana kadar beyinden olumlu bir cevap alınamadığını kaydetti.


 

 

 

Bu haber toplam 532 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler