1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ'IN SAĞLIK DURUMU
DENKTAŞIN SAĞLIK DURUMU

DENKTAŞ'IN SAĞLIK DURUMU

Denktaş’ın daha iyi soluk alıp verebilmesi ve akciğerlerinin de daha iyi temizlenebilmesi için boğazında delik açılarak kanül yerleştirildi

A+A-

 

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın daha iyi soluk alıp verebilmesi ve akciğerlerinin de daha iyi temizlenebilmesi için boğazında delik açılarak kanül yerleştirildi.

 

YDÜ Hastanesi Hasta Hizmetleri ve Dış İlişkiler Başkanı Ahmet Savaşan yaptığı açıklamada, Salı gün Denktaş’a küçük bir operasyon sonucunda ağız içindeki hortumun çıkarıldığını ve solunum desteğinin takılan kanül yardımıyla sağlandığını belirtti.

 

Denktaş‘ın yoğun bakım destek ünitesindeki tedavisine devam edildiğini kaydeden Savaşan, bugün itibariyle Denktaş’ın kalp akciğer ve diğer organlar yönünden durumunun stabil olduğunu ve ateşinin olmadığının gözlemlendiğini söyledi.

 

Savaşan, genişletilmiş doktorlar heyeti ve ailenin ortak kararıyla, moralinin yükselmesi açısından Denktaş’ı, yarın özel bir katta hazırlanan ve dışarıyı rahatlıkla görebileceği bir odaya nakledeceklerini belirtti.

 

Denktaş’ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade eden, Savaşan, “Denktaş sözel uyarılara cevap verebilmesine karşın uykuya eğilimli hali devam ediyor” dedi.

 

Savaşan, Denktaş’ın sağlık durumuyla ilgili basın toplantısının da pazartesi saat 11.00’de yapılacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 765 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler