1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ'IN SAĞLIK DURUMU
DENKTAŞIN SAĞLIK DURUMU

DENKTAŞ'IN SAĞLIK DURUMU

1. Cumhurbaşkanı Denktaş’a verilen antibiyotikten olumlu cevap alındığı, ancak sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi

A+A-

 

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’a verilen antibiyotikten olumlu cevap alındığı, ancak sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu  belirtildi.

YDÜ Hastanesi Hasta ve Dışilişkiler Başkanı Ahmet Savaşan, konuyla ilgili olarak TAK’a yaptığı açıklamada, 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın tedavisine, Yoğun Bakım Ünitesi’nde solunum desteği ile genişletilmiş doktorlar heyeti  tarafından devam edilmekte olduğunu söyledi.

Savaşan, “Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde 1. Cumhurbaşkanımızın akciğer enfeksiyonunu kontrol  altına alabilmek için  gerekli olan antibiyotik üniversitenize ait uçakla İstanbul’dan çok kısa bir süre içerisinde getirilmiş  ve Sayın Denktaş’a verilmeye başlanmıştı.
Bugün yapılan tetkiklerde Sayın 1. Cumhurbaşkanımızdan verilen antibiyotiğe cevap alındığı sevindirici şekilde  gözlemlenmiştir. Cumhurbaşkanımızın  şuurunun açık, fakat sağlık durumunun ciddiyetini halen koruduğunu söyleyebiliriz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 801 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler