1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ'IN SAĞLIK DURUMU
DENKTAŞIN SAĞLIK DURUMU

DENKTAŞ'IN SAĞLIK DURUMU

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın, dün akşam itibariyle akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliğinden ötürü solunum destek ünitesine yeniden bağlandığı belirtildi. YDÜ Hastanesi Hasta ve Dışilişkiler Başkanı Ahmet Savaşan’ın TAK’a y

A+A-

 

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın, dün akşam itibariyle akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliğinden ötürü solunum destek ünitesine yeniden bağlandığı belirtildi.

YDÜ Hastanesi Hasta ve Dışilişkiler Başkanı Ahmet Savaşan’ın TAK’a yaptığı açıklamaya göre, akciğer enfeksiyonuna bağlı olarak tansiyonla nabzın düşmesinden dolayı Denktaş yeniden solunum destek ünitesine bağlandı.

Son 24 saatte doktorlar heyetinin Denktaş’ın enfeksiyonunu kontrol altına almak için yoğun şekilde uğraştığını ifade eden Savaşan, “dün akşama göre bugün daha iyi olduğu gözlemlenen Denktaş’ın çok kritik bir 24 saat geçireceğinin öngörüldüğünü” söyledi.

Savaşan, Denktaş’ın şu anda şuurunun açık olduğunu ve solunum desteğine bağlı olarak yoğun bakım destek unitesinde bulunduğunu; tedavisinin devam ettiğini belirtti.

Savaşan, eski bakanlardan, Gazeteci-Yazar  İsmet Kotak’ın ise derin koma durumunun devam ettiğini ve bilincinin kapalı olduğunu; tedavisinin sürdüğünü kaydetti.

 

Bu haber toplam 1309 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler