1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ'IN ÖLÜMÜ RUM BASININDA
DENKTAŞIN ÖLÜMÜ RUM BASININDA

DENKTAŞ'IN ÖLÜMÜ RUM BASININDA

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın dün akşam hayatını kaybetmesi Rum basınında da yankı buldu. Politis gazetesi “Yunanca Konuşarak Öldü... Denktaş Dün Akşam Son Nefesini Verdi” başlıklarıyla ön sayfadan aktardığı haberinde, Denktaş’

A+A-

 

 

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın dün akşam hayatını kaybetmesi Rum basınında da yankı buldu.

Politis gazetesi “Yunanca Konuşarak Öldü... Denktaş Dün Akşam Son Nefesini Verdi” başlıklarıyla ön sayfadan aktardığı haberinde, Denktaş’ın “Yunanca sayıklayarak” ve Kıbrıs Türk devleti ile Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’a değinerek son nefesini verdiğini yazdı.

Gazete Denktaş’ın kritik bir durumda KKTC’deki hastanede tedavi gördüğünden ve dün akşam hayatını kaybettiğinden bahsetti.

Haberi iç sayfalarında “Rauf Öldü... Ölmeden Önce Yunanca Konuşuyordu” başlıklarıyla veren gazete, Denktaş’ın ölmeden önceki sağlık durumuyla ilgili ayrıntılara yer verdi.

Denktaş’ın kızı Ender Vangöl’ün, Denktaş yoğun bakımdayken neler yaşandığıyla ilgili anlattıklarına da yer veren gazete, perşembe günü Denktaş’la geçiren Ender Vangöl’ün, “belki de KKTC’nin 1.sunun lider profilini yüceltme çabası içerisinde” babasının solunum cihazına bağlanmadan önce Kıbrıs sorunu ve Dimitris Hristofyas, ayrıca eşine değinerek Yunanca bile konuşmaya başladığını kaydetti.

Alithia gazetesi de Denktaş’ın ölüm haberini “Denktaş Öldü” başlığını kullanarak ön sayfadan duyurdu.

Haber iç sayfalarında “Denktaş Öldü... Kıbrıs’a Bölücü Mührünü Bıraktı…  Birçok Cinayet İşleyen ve EOKA’nın ENOSİS Mücadelesini Yaralamakta Kullanılan Terör Örgütü TMT’nin 1.suydu... Denktaş’ın Hayatının Son Aşamaları” başlıklarını ve spotlarını veren gazete,  Denktaş’ın ölümünü, Ender Vangöl’ün anlattıklarını ve Denktaş’ın geçmişte oynadığı rolleri ayrıntılı bir şekilde aktardı.

Dün akşamüzeri Denktaş’ın öldüğüyle ilgili söylentilerin olduğunu, ancak bu söylentilerin 21.00 sularında yalanlandığını yazan gazete, bundan bir saat sonra Denktaş’ın öldüğünün açıklandığını belirtti.

Haravgi gazetesi de Denktaş’ın ölümünü iç sayfada “Denktaş Öldü” başlığıyla verdi.

Öte yandan Fileleftheros gazetesi bugünkü sayısında “Solunum Cihazında... Kritik Saatler” başlığıyla verdiği haberinde Denktaş’ın sağlık durumuyla ilgili bir haber yayımlarken, sabahın erken saatlerinde internet ortamındaki yayımlarında Denktaş’ın ölümünü “Kıbrıs’taki İşgal’in Lideri Rauf Denktaş Öldü” başlığıyla duyurdu.

Simerini gazetesi de bugünkü sayısında Denktaş’ın durumunun kritik olduğuyla ilgili bir haber yayımladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2080 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler