1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ'IN BAŞLICA SORUNU YORGUNLUK
DENKTAŞIN BAŞLICA SORUNU YORGUNLUK

DENKTAŞ'IN BAŞLICA SORUNU YORGUNLUK

YDÜ Hastanesinde bugün düzenlenen basın toplantısında doktorlar İsmet Kotak ve 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi

A+A-

 

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Türkiye’den geldiği güne göre oldukça iyi durumda olduğu ve akciğerinde üreyen enfeksiyonun kontrol altına alındığı kaydedildi.

 

Eski bakanlardan İsmet Kotak’ın durumunun ise ciddiyetini koruduğu, derin koma halinin devam ettiği ve yoğun bakım destek ünitesine bağlı olduğu belirtildi.

 

YDÜ Hastanesinde bugün düzenlenen basın toplantısında doktorlar İsmet Kotak ve 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

 

Toplantıda, ilk sözü alan YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, Kotak’ın derin koma halinin devam ettiğini bildirdi.

 

Erkmen, bayramın birinci günü hastanelerine gelen 1. Cumhurbaşkanı Denktaş’ın, geldiği güne göre durumunun daha iyi olduğunu, ancak sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

 

ÖZMENOĞLU

 

Nöroloji Anabilim dalı başkanı Mehmet Özmenoğlu, Kotak’ın durumunun ciddiyetini koruduğunu, yoğun bakım destek ünitesine bağlı olduğunu belirterek, Denktaş’ın durumunda nörolojik açıdan bir değişiklik olmadığını, ancak dün ve bugün daha yorgun göründüğünü ve uykuya eğilimi görüldüğünü kaydetti.

 

Özmenoğlu, Denktaş’ın tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam edildiğini söyledi.

 

SÜER

 

Enfeksiyon Hastalıkları Uzamanı Kaya Süer ise, geldiğinde Denktaş’ın akciğerinde enfeksiyon tespit ettiklerini ve yapılan tedaviler sonucunda enfeksiyonun kontrol altına alındığını kaydetti.

 

Süer, dün alınan kültür örneğinde enfeksiyona rastlanmadığını sözlerine ekledi.

 

RASMUSSEN

 

Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Finn Rasmussen de, Denktaş’ın akciğer enfeksiyonun iyileşme yolunda olduğunu belirterek, asıl problemin Denktaş’ın yorgun olması olduğunu kaydetti.

 

Denktaş’ın 3 aylık tedavi sürecinde ne kadar yorulduğunun tahmin edilebileceğine işaret eden Rasmussen, “Uyku dışında her zaman tanıdığımız cumhurbaşkanımız, uyanık olduğunda bizimle iletişim halinde” şeklinde konuştu.

 

Rasmussen, “biraz sabra ihtiyacımız var” dedi.

 

KAPTANOĞLU

 

Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilimdalı Başkanı Erkan Kaptanoğlu ise, Denktaş’ın Türkiye’den geldiği güne göre, oldukça iyi bir durumda olduğuna işaret ederek, akciğerdeki enfeksiyonla mücadele edildiğini kaydetti.

 

Denktaş’ın bir miktar solunum yetmezliği olduğunu ifade eden Kaptanoğlu, bunun asıl sebebinin kaslarındaki yorgunluk ve güçsüzlük olduğunu belirtti.

 

Denktaş’ın uyku ve uyanıklık periyotları yaşadığını, örneğin dün bütün geceyi uyanık geçirdiğini, bugün sabah ise derin bir uykuya daldığını anlatan Kaptanoğlu, Denktaş’ın uyanık olduğu zaman ise kendileriyle oldukça aktif bir şekilde iletişim kurduğunu söyledi.

 

Kaptanoğlu, iyileşme sürecinin uzun bir süreç olabileceğine dikkat çekerek, Denktaş’ı akciğer makinesinden kurtarma çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

 

Hastanenin Dış ilişkiler Sorumlusu Ahmet Savaşan ise, toplantının sonunda bundan sonraki basın toplantısının Cuma günü saat 11.00’de yapılacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 725 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler