1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ’IN ANISINA ATTILAR
DENKTAŞ’IN ANISINA ATTILAR

DENKTAŞ’IN ANISINA ATTILAR

Atıcılık Federasyonu, 2012 yılı faaliyet programı çerçevesinde 1’inci Rauf Denktaş Trap-Skeet Kupası Yarışması düzenledi.

A+A-

 

 

Atıcılık Federasyonu, 2012 yılı faaliyet programı çerçevesinde 1’inci Rauf Denktaş Trap-Skeet Kupası Yarışması düzenledi.

Olimpik atıcılık disiplinleri olan trap ve skeet branşlarında federasyona üye kulüplerden 68 sporcunun katıldığı yarışmada trap atışları Atatürk Merkez Poligonu’nda (Gönyeli), skeet atışları ise Raif Rauf Denktaş Poligonu’nda (Girne) yapıldı.

Atıcılar ferdi klasmanda büyük erkek, genç erkek, veteran erkek kategorilerinde 125 hedef plağa atış yaptı. 125 atıştan sonra en yüksek vuruş puanına göre ilk 6 sırada yer alan atıcılar 25 hedeflik final atışlarını gerçekleştirdi. Atıcı sporcuların vuruş puanları ayrıca kulüplerinin takım derecesini de belirledi.

Olimpik trap ve skeet atışları ISSF’nin (Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu) teknik kuralları çerçevesinde gerçekleşti. Ödül töreni, Girne Raif Rauf Denktaş Poligonu’nda düzenlendi.

Başarılı sporcu ve kulüplere kupalarını, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın oğlu Serdar Denktaş verdi.

 

1’inci Rauf Denktaş Trap-Skeet Kupası skeet sonuçları şöyle:

 

Büyük Erkekler:

1 – Serkan Altuğra, 139 (116+23) Girne A.A.Kulübü,
2 – Mehmet Güldoğuş, 135  (115+20) Girne A.A.Kulübü,
3 – Berkant Öreç 132, (110+22) Lefke A.A.Birliği.

Genç Erkekler:
1 – Salahi Zaimoğlu, 111Gönyeli A.A.Kulübü,
2 – Ali Somuncu, 107 Gönyeli A.A.Kulübü,
3 – Bayram Bayramoğlu, 100 Girne A.A.Kulübü.

Veteran Erkekler:
1 – Mustafa Omay, 70 Lefke A.A.Birliği,
2 – Mustafa Margillili,  65 Lefke A.A.Birliği,
3 – Hasan Türenç 65 Lefkoşa A.A.Kulübü,

Skeet Takım:

1 – Girne A.A.Kulübü 343 Puan,
S. Altuğra, M.Güldoğuş, İ. Metay.
2 – Gönyeli A.A.Kulübü 327 Puan,
S. Zaimoğlu, B. Hafız, A. Somuncu.
3 – Lefke A.A.Birliği 325 Puan,
H.Ulualp, B.Öreç, F. Demirkan.

Atışlar sonunda trap sonuçları ise şöyle belirlendi:

Büyük erkekler:
1 – Mehmet Besim 132 (112+20) Zet A.Kulübü,
2 – Ahmet Arkoç 131 (110+21) Gazimağusa A.A.Birliği,
3 – Hasan Eylenceli 130  (111+19) Gönyeli A.A.Kulübü.

Genç Erkekler:
1 – Mert Kofalı 110 Gönyeli A.A.Kulübü,
2 – Hasan Emirsoyu 94 Gönyeli A.A.Kulübü,
3 – Raif Paşa 81 ZET A.Kulübü.

Veteran Erkekler:
1 – Emir Emirzadeoğulları 97 Gazimağusa A.A.Birliği,
2 – Özer Boyacı 86  Lefkoşa A.A.Kulübü,
3 – Cemal Paralik  84 Lefkoşa A.A.Kulübü.

Trap Takım:

1 – Gönyeli A.A.Kulübü 328 Puan,
H. Eylenceli,  M. Kofalı, C.Dayı.
2 – ZET A. Kulübü 312 Puan,
M. Besim, O. Tanyeli, Ş. Kunna.
3 – Gazimağusa A.A.Birliği 286 Puan,
A. Arkoç, E. Emirzadeoğulları, E. Günbay.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler