1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ'IN AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI
DENKTAŞIN AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI

DENKTAŞ'IN AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI

2. Cumhurbaşkanı Talat, TDP Genel Başkanı Çakıcı ile ÖRP Genel Başkanı Avcı, Denktaş’ın ölümünün ardından YDÜ Hastanesi’ne gidenler arasında yer aldı

A+A-

 

 

 

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ile ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı,  1. Cumhurbaşkanı Denktaş’ın ölümünün ardından YDÜ Hastanesi’ne gidenler arasında yer aldı.

Hastanede açıklama yapan TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, tüm Kıbrıs Türk halkına baş sağlığı diledi ve ne söyleyeceğini bulmakta zorluk çektiğini, söyleyeceği şeylerin çok az kalacağını,  Denktaş’ın Kıbrıs Türk tarihinin en önemli liderlerinden birisi olduğunu ifade etti.

Çakıcı, defin için Denktaş’a yakışır bir yer bulunması ve anısının yaşatılması umudunu dile getirdi.

Bir soru üzerine sağlık konularında sağ-sol, muhalefet-destekçi olamayacağını, sırasında tartışılıp kavga edilebileceğini ancak böyle durumlarda Kıbrıs Türk halkının birlik olduğunu vurgulayan Çakıcı, “Beraber şehitler verdik, şehitlerin sağı solu yok” dedi.

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı da,  Rauf Denktaş’ın sadece bedenen göç ettiğini, Kıbrıs Türk halkının, Denktaş’ın fikirlerini yaşatacağının ve gelecek nesillere aktaracağının sözünü vermesi gerektiğini dile getirdi.

1974 öncesinde Denktaş’ın var oluş mücadelesi verdiğini, 1974 sonrasında da KKTC’nin kurulmasının başını çektiğini anlatan Avcı, Denktaş’ın düşünceleri ve liderliğinin herkese örnek olması gerektiğini kaydetti.

Avcı, Denktaş’ın en çok takdir ettiği yönünün liderliği ve ortaya koyduğu fikirleri olduğunu da söyledi.

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da, 1. Cumhurbaşkanı Denktaş’ın ölümünün ardından YDÜ Hastanesi’ne gitti.

Talat, Hastanede görüştüğü Denktaş’ın ailesine başsağlığı diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1139 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler