1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ, TEKNECİK'TE
DENKTAŞ, TEKNECİKTE

DENKTAŞ, TEKNECİK'TE

Denktaş: Devlet da zararda onu da mı özelleştireceğiz? Bakanlar Kurulu’nu da ihaleye mi çıkaracağız?

A+A-

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ile Esentepe Belediye Başkanı Erdal Barut, Teknecik’e gidip eylemcileri ziyaret etti.

Serdar Denktaş, ziyaretinde, bugün beşinci güne ulaşan eylemin, hükümet ve sendikanın yapacağı diyalogla aşılabileceğini belirterek, sorunun, hükümetin elektrik ve telefonu özelleştirme dışı kalacağını belirtmesiyle giderilebileceğini söyledi.

Serdar Denktaş, sürekli olarak bazı kurumların zararda olduğunu belirten hükümetin, Teknecik’teki sorun için, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nda olduğu gibi “kurum zararda, bu böyle devam edemez, kurum özelleştirilmeli” şeklinde açıklamalarda bulunduğunu savunarak, “devlet da zararda onu da mı özelleştireceğiz? Bakanlar Kurulu’nu da ihaleye mi çıkaracağız?” dedi.

Denktaş ayrıca, santral içerisine yabancı personel konulmasının büyük bir hata olduğunu dile getirerek, “mecliste de nisap sıkıntısı var. Bu durum Türkiye’den milletvekili getirtilerek mi aşılacak?” diye sordu.

Hükümete çağrıda buluna Serdar Denktaş, bir an önce sendikayla masaya oturarak, elektrik ile telefonun özelleştirilme kapsamı dışına çıkarılması için görüşme yapmasını istedi.

Denktaş, sendikanın ortaya koyduğu dayanışmayı kutladı.

Denktaş ayrıca konuşmasının sonunda, El-Sen üyelerine seslenerek “yanınızdayız, destek vereceğiz ve işi doğru noktaya taşıyacağız” dedi.

ERDAL BARTU

Esentepe Belediye Başkanı Erdal Barut da açıklamasında, belediyenin El-Sen üyelerine 24 saat aralıksız her türlü hizmet sunmaya hazır olduğunu ifade edip destek belirtti.

Barut ayrıca, santrale filtre takılması gerektiğini de konusunu da gündeme getirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler