1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DENKTAŞ' İÇİN ‘KIBRIS CADDESİ’ KOYDULAR
DENKTAŞ İÇİN ‘KIBRIS CADDESİ’ KOYDULAR

'DENKTAŞ' İÇİN ‘KIBRIS CADDESİ’ KOYDULAR

Konya'da, Kenan Evren’ın adının verildiği caddenin adı 1. Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın anısına ‘Kıbrıs Caddesi’ olarak değiştirildi.

A+A-

 

 

Konya’nın Çumra İlçesi’nde Türkiye'nin 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’ın adının verildiği caddenin adı Belediye Meclisi tarafından 1. Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın anısına ‘Kıbrıs Caddesi’ olarak değiştirildi.

Çumra Belediye Başkanı MHP’li Yusuf Erdem, Kenan Evren Caddesi adının Belediye Meclisi’nin şubat ayı toplantısında alınan kararla değiştirildiğini belirtti. İsmin değiştirilmesi konusunda halktan talep aldıklarını ifade eden Erdem, şunları söyledi:

”Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucusu ve büyük devlet adamımız rahmetli Rauf Denktaş’ın anısına vatandaşlarımızdan gelen talepleri de dikkate alarak ’Kenan Evren Caddesi’nin isminin Kıbrıs Caddesi olarak değiştirilmesini, Meclis toplantımızda gündeme getirerek, üyelerimizin de ortak kararlarıyla değiştirdik. Meclisimizde aldığımız diğer bir kararla Türkleri çok seven Çeçenistan’ın efsane bağımsızlık lideri merhum Cevher Dudayev’in anısına Çaybaşı Mahallemizdeki bir sokağımıza da ’Cevher’ ismini verdik.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1067 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler