1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ İÇİN 'ANIT MEZARI' PROJE YARIŞMASI
DENKTAŞ İÇİN ANIT MEZARI PROJE YARIŞMASI

DENKTAŞ İÇİN 'ANIT MEZARI' PROJE YARIŞMASI

1. Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’a anıt mezar yapılmasıyla ilgili proje, basın toplantısında açıklandı.

A+A-

 

 

1. Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’a anıt mezar yapılmasıyla ilgili proje, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda Bakan Ersan Saner ve DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın katılımıyla yapılan basın toplantısında açıklandı.

Basın toplantısında Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Genel Sekreteri Zihni Turkan, Mimarlar Odası Başkanı Azmi Öge ve Planlama İnşaat Dairesi Müdürü Hüseyin Tazeoğlu da hazır bulundu.

SANER

Bakan Saner toplantıda, “Rauf R. Denktaş Anıt Mezar Türk Ulusu Özel Mimari ve Mühendislik Proje Yarışması” adı altında düzenlenecek yarışma için oluşturulacak özel komitede, Serdar Denktaş’ın yanı sıra Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Planlama inşaat Dairesi ve KTMMOB temsilcilerinin yer alacağını açıkladı.

Saner, jürinin oluşturulmasının ardından yarışma şartnamesinin hazırlanacağını, ardından sürelerin verilip projenin sonlandırılması için tarihlerin belirleneceğini söyledi.

Projenin bir ilk olarak tüm Türk ulusunu kapsayacağını vurgulayan Saner, “Bu bizim için önemli, çünkü Rauf Denktaş sadece Kıbrıslı Türklerin değil tüm Türk dünyasının lideridir” şeklinde konuştu.

“Rauf Denktaş ismine yakışır bir proje olacaktır” diyen Saner, anıt mezarın en kısa sürede tamamlanıp halkın ziyaretine açılmasını diledi.

DENKTAŞ

1. Cumhurbaşkanı’nın oğlu, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş da, süratle jüri üyelerini belirleyip yarışma şartnamesini hazırlamak istediklerini belirterek, “Gönül isterdi ki anıt mezar birinci yıldönümüne hazır olsun” dedi.

TURKAN

KTMMOB Genel Sekreteri Zihni Turkan da, anıt mezar proje yarışmasında görev almanın kendileri için onur olduğunu, tüm odalar ve birlik olarak gerekli teknik desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 704 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler