1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ 'ERCAN' ÇAĞRISINI YİNELEDİ
DENKTAŞ ERCAN ÇAĞRISINI YİNELEDİ

DENKTAŞ 'ERCAN' ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Denktaş, Ercan İhalesi ile ilgili olarak yaptığı uyarıların, yapay UBP Kurultayı haberleri içerisinde gündemden düşürülmeye çalışıldığını savundu

A+A-

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Ercan Havaalanı ihalesiyle ilgili olarak yaptıkları açıklamalar karşısında muhalefet partilerinin sesiz kaldığını belirterek, “Diğer siyasi partilerin bugün satışa çıkartılan ve Devletimizin tek hava ulaşım kapısı olan Ercan’ın tekel bir zihniyet ile 25 yıl boyunca çalıştırılacak olmasına onay vermek anlamına gelen bu tavırlarını süratle gözden geçirmeleri gerekmektedir” dedi.

DP Genel Başkanı Denktaş, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, son iki hafta içerisinde Ercan İhalesi ile ilgili olarak yaptığı uyarıların, yapay UBP Kurultayı haberleri içerisinde gündemden düşürülmeye çalışıldığını savunarak, “Bu ülkede hükümet çarpıklıkları ve öz değer kayıplarını çeşitli taktikler kullanmak suretiyle halkın gözünden uzak tutmaya çalışarak ülke geleceğinin ipotek altına konulmasına çanak tutuyor” iddiasında bulundu.

Denktaş, düzenlediği basın toplantısından sonra diğer siyasi partilerin bu konuda suskun kaldıklarını belirterek bu durumu eleştirdi.

“ZATEN BİZ YÖNETEMİYORUZ ANLAYIŞI”

“Sözleşme imzalandıktan sonra 25 yıl boyunca hiçbirimizin söz söyleyemeyeceği bir olaya şimdiden tepki koymamak, bu ülkenin geleceği ile ilgili sözümüz olmadığının en açık göstergesidir. Halkımıza empoze edilen ‘zaten biz yönetmiyoruz’ anlayışının daha da derinleşmesine olanak veren bu sessizliği isyan ile kınamaktayız” diyen Denktaş, ulusal ve ilerici güçlerin, hangi maksatla olursa olsun, son derece normal karşılamakta oldukları bu devir işlemi ile ilgili olarak harekete geçmesi en büyük beklentileri olduğunu söyledi.

“Kendi evimizin efendisi olmak isteriz diyenlerin de, Devletimiz yaşatılmalı diyenlerin de ayrı ayrı Ercan’a sahip çıkma nedenleri mevcut iken, bu sessizlik içerisinde seyirci haline düşmelerinin nedeni anlaşılır gibi değildir” diyen Denktaş, düzenledikleri basın toplantısından sonra gerek köşe yazıları, gerekse başka şekillerde üzerlerine saldırıldığını iddia ederek, bunu doğru yolda olduklarının göstergesi olarak nitelendirdi.

Serdar Denktaş açıklamasını şöyle tamamladı:

“DP olarak bizim derdimiz, ülke insanımızın gelecekte uğrayacağı rahatsızlığı şimdiden engellemektir. Bunun dışında hiç bir gailemiz yoktur ve olamazda. Tek başımıza kalsak dahi, bu ihale ile ilgili olarak doğru bildiğimizi halkımızla paylaşmaya devam edeceğimizi saygı ile duyururuz.”Bu haber toplam 467 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler