1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ: Dedeoğlu bana Aslanbaba'nın istifa mektubunu getiren adamdır!
DENKTAŞ: Dedeoğlu bana Aslanbabanın istifa mektubunu getiren adamdır!

DENKTAŞ: Dedeoğlu bana Aslanbaba'nın istifa mektubunu getiren adamdır!

UBP ‘REDDETTİ!’… Meclis Genel Kurulu dün, CTP, TDP, DP ve DGP’nin hükümetle ilgili “güvensizlik” önergesinin ön görüşmesini gerçekleştirdi. ÖRP’nin de destek verdiği ‘Güvensizlik Önergesi’e muhalafet

A+A-

 

 

 

UBP ‘REDDETTİ!’…

Meclis Genel Kurulu dün, CTP, TDP, DP ve DGP’nin hükümetle ilgili “güvensizlik” önergesinin ön görüşmesini gerçekleştirdi. ÖRP’nin de destek verdiği ‘Güvensizlik Önergesi’e muhalafetin 22 oyu yetmedi. Güvensizlik Önergesi, UBP’li milletvekillerinin 25 oyuyla reddedildi.

 

SERDAROĞLU YOKTU… 

UBP Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın başına getirildiği Yurtdışı Kıbrıslı Türkler Başkanlığı’na Bakanlar Kurulu’nun üç aylık 100 bin TL ödenmesi kararı üzerine gündeme gelen ‘Güvensizlik Önergesi’nin ön görüşmesine UBP Girne Milletvekili Dr. Ergün Serdaroğlu katılmadı. Serdaroğlu, ‘Yurt dışı Türkler Başkanlığı’nın tartışıldığı bir Meclis oturumunda, muhalefetle birlikte ‘karşı’ olduğunu belirtmiş olmasına karşın, dünkü oturuma ‘Sağlık kontrolü nedeniyle İstanbul’da olduğu için katılmadığı öğrenildi.

 

“ASLANBABA’NIN İSTİFA MEKTUBUNU BANA DEDEOĞLU GETİRDİ!” Meclis Genel Kurulu’nda en çarpıcı açıklamayı ise, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş yaptı. Bakanlar Kurulu’nun ‘Danışmanlık Hizmeti’ için 3 aylık 100 bin TL ödeme yaptığı ‘Dedeoğlu’ şirketinin ne iş yaptığını sorgulayan Denktaş, kendi sorusunu kendi yanıtladı. “Dedeoğlu’nun işi cebinde istifa mektubu taşımaktır. Dedeoğlu bana Ejder Aslanbaba’nın istifa mektubunu getiren adamdır” şeklinde konuştu.

 

CTP MECLİS’TEYDİ…

Güvensizlik Önergesi’nin ön görüşmesini, CTP İlçe Örgütleri’nden temsilciler de izledi. CTP’nin çeşitli ilçe örgütü temsilcileri, Güvensizlik Önergesi’nin ön görüşmesinin başından sonuna Meclis izleyici locasında hazır bulundu.

 

ASLANBABA’NIN ELEMANLARI…

Ön Görüşme’de Meclis’in izleyici locasında sürekli not tutan iki kadın da dikkat çekti. UBP Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın hemen arkasında oturan ve sürekli not tutan kadının, henüz oluşmamış Yurt Dışı Türkler Başkanlığı’nın 2 çalışanı olduğu öğrenildi. CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu’nun “Aslanbaba’nın iki elemanı da burada” sözleri üzerine, 2 çalışan izleyici locasını terk etti.

 

“NURTOPU GİBİ 3 VEKİL!”

Meclis’in dünkü görüşmesinde ‘en öfkeli’ isim DP Milletvekili Dr. Mustafa Arabacıoğlu’ydu. DP’den UBP’ye transfer olan milletvekilleriyle ilgili, “kimin kimi kullandığı belli değil” diyen Arabacıoğlu, “Ortada bir irade hırsızlığı var… DP’den transfer ettiğiniz ‘nurtopu’ arkadaşımızı memnun etmek için rüşvet olarak gayri yasal bir şekilde Dış Türkler Birimi’ni kurdunuz… Siyaset bu kadar ucuzsa, ben bu koltukta oturmayı zül görürüm” şeklinde konuştu.

 

TANCER ‘NURTOPU’NA KIZDI…

Arabacıoğlu’nun DP’den, UBP’ye transfer olan milletvekilleri için kullandığı ‘Nurtopu’ ifadesi, DP’den UBP’ye transfer olan milletvekillerinden biri olan Mehmet Tancer’i kızdırdı. Tancer’le Arabacıoğlu arasında sinirler gerildi, sözlü atışmalar yaşandı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1491 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler