1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENKTAŞ AÇIKLAMA YAPTI
DENKTAŞ AÇIKLAMA YAPTI

DENKTAŞ AÇIKLAMA YAPTI

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Cumhuriyet Meclisi’nin artık işlevini yitirdiğini” söyledi. Denktaş, artık kimsenin Meclis’te konuşulanları dinlemediğini ve Meclis’te hiçbir sorunun çözülemeyeceğini, Mecli

A+A-

 

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Cumhuriyet Meclisi’nin artık işlevini yitirdiğini” söyledi.

Denktaş, artık kimsenin Meclis’te konuşulanları dinlemediğini ve Meclis’te hiçbir sorunun çözülemeyeceğini, Meclis veya hükümetin kendisinden bir şey beklemenin “abesle iştigal” olacağını savundu ve “Siyaset duvara vurdu” dedi.

Denktaş, hükümetin geniş kapsamlı düşünerek kararlar üretemediğini, tek derdinin “ay sonu geldiğinde maaşları ödemek” olduğunu da iddia etti.

 

Benzine, mazota ve elektriğe yapılan zamlar gibi dolaylı vergilerle hükümetin belli açıkları kapatmaya çalıştığını öne süren Denktaş, “Bir ülke düşünün ki ay sonu maaşların ödenecek olmasının duyurulması ‘haber’ olsun” şeklinde konuştu.

Serdar Denktaş şöyle devam etti:

“Meclis maalesef işlevini yitirdi. Kimse konuşulanları dinlemiyor. Özellikle ben son 3 aydır oldukça kısa konuşmaya çalışıyorum ‘belki dinlerler’ diye ama faydası yok... Dolayısıyla Meclis’te bir şey çözemeyiz..Birebir belki Başbakan’la konuşabilirsek belki bir yerlere varılabilir. O yönde girişim yaparız. Meclis’ten veya hükümetin kendisinden bir şey beklemek maalesef abesle iştigal olur. İş duvara vurdu yani siyaset duvara vurdu. Yine de bir uğraş verelim bakalım ne olacak…”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1049 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler