1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DENİZSEL BİYOÇEŞİTLİLİK' KONFERANSI YAPILIYOR
DENİZSEL BİYOÇEŞİTLİLİK  KONFERANSI YAPILIYOR

'DENİZSEL BİYOÇEŞİTLİLİK' KONFERANSI YAPILIYOR

22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü…

A+A-

 

 

 Biyologlar Derneği, geleneksel olarak gerçekleştirdiği 22 Mayıs Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü etkinlikleri çerçevesinde bu yıl “Denizsel Biyoçeşitlilik’’ sloganıyla uzmanların bilgi ve deneyimlerini aktaracağı geniş katılımlı konferanslar serisi düzenliyor.
Dernek Başkanı Hasan Sarpten yazılı açıklamasında, 22 Mayıs Salı günü 14:00–16:00 saatleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde bir dizi konferans gerçekleştirileceğini belirtti.
Bu kapsamda “Global İklim Değişimi ve Doğu Akdeniz Üzerine Etkisi’’ konulu ilk konferansı, Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden Prof. Dr. İlkay Salihoğlu verecek.
Ardından ‘‘Doğu Akdeniz’de Nesli Tehlike Altında Olan Balık Türleri’’ hakkında Lefke Avrupa Üniversitesi Deniz ve Balıkçılık Araştırma Enstitüsü’nden Prof. Dr. Işık Oray konferans verecek.
Hayvancılık Dairesi’nden Ercan Sınay ‘‘KKTC’deki Balıkçılık Faaliyetleri ve Önemi’’ni aktardıktan sonra; konferanslara ‘‘Kıyısal Alan Ekolojisi ve Deniz Koruma Alanları’’ konulu sunumuyla Doğu Akdeniz Üniversitesi Su Altı Araştırma ve Görüntüleme Merkezi Başkanı Dr. Burak Ali Çiçek ile devam edilecek.
Son olarak ise Ph.D. Robin Snape, ‘‘Deniz Kaplumbağalarının Önemi ve Korunması’’ hakkındaki sunumunu gerçekleştirecek.
Sarpten, “Yarınlara yaşanabilir bir Kıbrıs bırakabilmek için çıktığımız bu yolda, korumamız gereken doğal güzellikleri öğrenmek ve biyolojik varlığımızı tanımak isteyen herkese açık olan konferanslarımıza doğaya duyarlı tüm halkımızın katılımını bekleriz” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 558 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler