1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENİZ TEMİZ DERNEĞİ'NDEN AÇIKLAMA
DENİZ TEMİZ DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA

DENİZ TEMİZ DERNEĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Büyükkokuk’ta yapılması planlanan dolum tesisi… DENİZ TEMİZ DERNEĞİ: “ŞİRKETİN VERDİĞİ BİLGİLER TUTARSIZ”

A+A-

 

 

Büyükkokuk’ta yapılması planlanan dolum tesisi…

DENİZ TEMİZ DERNEĞİ: “ŞİRKETİN VERDİĞİ BİLGİLER TUTARSIZ”


Deniz Temiz Derneği, Büyükkonuk'ta yapılması planlanan Petrol Dolum Tesisi’yle “sadece ülkenin değil; Akdeniz'in en temiz, en doğal, en bakir sahilinin kaybedileceği” görüşünü ortaya koyarak, “Hepimiz için, geleceğe temiz bir çevre, temiz bir deniz bırakmak sorumluluktan öte bir zorunluluktur” dedi.
Dernekten yapılan yazılı açıklamada, derneğin, projenin gündeme geldiği günden başlayarak, konuya ilişkin bilgi topladığı, dünyadaki emsallerinin nasıl olduğunu, KKTC'de Büyükkonuk'ta yapılması planlanan projenin nasıl olacağını detaylı şekilde araştırdığı ve Çevre Koruma Dairesi Müdürlüğü’ne gönderilen "görüş" yazısında da, “projenin onaylanmaması ve bunun nedenlerinin" detaylı bir şekilde belirtildiği kaydedildi.
Söz konusu yazıda, “şirketin verdiği bilgilerdeki tutarsızlığa da dikkat çekildiği” belirtilerek şunlar ifade edildi:
“KKTC Deniz Temiz Derneği, ülkemiz denizlerinin geleceği açısından hayati bir önem taşıyan proje hakkındaki gelişmeleri endişe ile izlemektedir.
Temennimiz, yetkililerin proje hakkında karar verirken, bugünü değil; gelecekte nasıl bir Kıbrıs hayal ettiklerini gözden geçirmeleridir.”
Bu haber toplam 650 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler