1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENİZ KAZASI ÖLÜMLE SONUÇLANDI
DENİZ KAZASI ÖLÜMLE SONUÇLANDI

DENİZ KAZASI ÖLÜMLE SONUÇLANDI

DENİZDE KORKUNÇ KAZA DAÜ Beach Club sahilinde dün yaşanan deniz kazası ölümle sonuçlandı. Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencisi 26 yaşındaki İran uyruklu Ahmadi Sayyedali isimli genç, sürat teknesinin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Saat 18.20 suları

A+A-

 

DENİZDE KORKUNÇ KAZA

 

DAÜ Beach Club sahilinde dün yaşanan deniz kazası ölümle sonuçlandı. Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencisi 26 yaşındaki İran uyruklu Ahmadi Sayyedali isimli genç, sürat teknesinin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Saat 18.20 sularında Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne ait Beach Club olarak bilinen plajda yaşanan korkunç kazada, yüzmeye giden 26 yaşındaki Ahmadi Sayyedali, Ahmet Çika’nın kullanımında olan ALPI GM 684 isimli sürat teknesinin altında kaldı. Sayyedali’nin arkadaşlarının yaşanan olayın ardından hastaneye gelerek cesedi teşhis ettiği öğrenilirken, yetkililer ambulansın olay yerine ulaştığında Sayyedali’nin bedinin cansız olduğunu dile getirdi. Sayyedali’nin kaza sonrası beyin kanaması geçirdiği ve belinde derin bir yırtık olduğu öğrenilirken, olay sonrası fenalaşarak hastaneye kaldırılan Ahmet Çika’nın da tutuklandığı bildirildi.

“İLLA BİRİ HAYATINI KAYBETMEMELİ’’

Yaşanan korkunç kaza sonrası BY Ajans’a konuşan yurttaşlar, ülkemizde karada bulunan her tür motorlu taşıt için özel izinler ve ehliyet gerektiğini anımsatarak, aynı uygulamanın deniz için de geçerli olması gerektiğini vurguladı. Vatandaşlar, son günlerde sık sık yaşanmaya başlayan deniz kazalarının en büyük sebebinin yasal boşluk olduğuna dikkat çekerken, tedbir alınması için birilerinin hayatını kaybetmemesi gerektiğinin altını çizdi. Yurttaşlar, Sayyedali’nin ölümü ile sonuçlanan dünkü kazanın ülkenin en gözde üniversitesinin turizm bölümüne ait bir işletmede yaşanmasının ise insan hayatına ne kadar az önem gösterildiğinin en büyük kanıtı olduğunu dile getirdi.

 

 

 

Bu haber toplam 1181 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler