1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Deniz kaplumbağaları için temizlik yapıldı
Deniz kaplumbağaları için temizlik yapıldı

Deniz kaplumbağaları için temizlik yapıldı

İskele’de deniz kaplumbağalarının yumurtlamasına elverişli alanda temizlik çalışması yapıldı

A+A-

 

İskele’de deniz kaplumbağalarının yumurtlamasına elverişli alanda temizlik çalışması yapıldı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Deniz Kaplumbağalarını Koruma Projesi gönüllüleri ile İskele Belediyesi işbirliğinde deniz kaplumbağalarının yumurtlamasına elverişli sahil şeritlerinden İskele’de, sahil temizlik çalışması yapıldı.

İskele Balık Restoranı arkasındaki sahil şeridinden başlayıp Karadeniz Kültür Derneği Ormanı’nın kıyı şeridinin bitiminde son bulan temizlik çalışmasına İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da katıldı.

Temizlik çalışmasına İskele Sahil Lions Kulübü ile Girne Ada Lions Kulübü ve gönüllü vatandaşlar da destek verdi.

ELAGÖZ

DAÜ Deniz Kaplumbağalarını Koruma Projesi Sorumlusu Ali Murat Elagöz, İskele ve Gazimağusa sahillerine deniz kaplumbağalarının mayıs ve eylül ayları arasında çok sayıda yumurta bıraktığını belirtti.

TAYFUN

İskele Sahil Lions Kulübü Başkanı Övgü Tayfun da bu tür etkinliklere destek olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

SADIKOĞLU

Deniz kaplumbağalarının denize ulaşımını kolaylaştırmak için yapılan temizlik çalışmasını takdir ettiğini söyleyen İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ise, sıcak havaya rağmen kendileri ile birlikte olan tüm gönüllere teşekkür etti.

Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde yapılan tüm etkinliklere İskele Belediyesi olarak katkı koyduklarına dikkat çeken Sadıkoğlu, deniz kaplumbağaları için önemli olan İskele sahillerini kullanan herkese daha dikkatli olmaları çağrısı yaptı.

(tak)

Bu haber toplam 1025 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler