1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENEYİMLERİNİ ANLATTILAR
DENEYİMLERİNİ ANLATTILAR

DENEYİMLERİNİ ANLATTILAR

MAGEM’in düzenlediği 3. Mağusa Gençlik Festivali kapsamında ülkenin tanınmış 3 gazetecisiyle gerçekleştirilen söyleşi oldukça renkli geçti…

A+A-

 

 

   Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM)’in düzenlediği 3. Mağusa Gençlik Festivali kapsamında gerçekleştirilen söyleşide Kıbrıs Gazetesi Haber Müdürü Ali Baturay, Yenidüzen Gazetesi Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı ve Havadis Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi katılımcılara deneyimlerini anlattılar.

   MAGEM Binası’nda Teras katında Mağusa manzarası eşliğinde yapılan söyleşide oldukça renkli anlar yaşanırken, gazeteciler anılarını esprili bir üslupla anlattılar.

   Moderatörlüğünü Cansu Canalp’ın yaptığı söyleşide öncelikle konukların özgeçmişlerine değinildi. Moderatör Cansu Canalp, özgeçmişleri anlattıktan sonra sözü ilk olarak Havadis Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi’ye verdi.

   Ekmekçi konuşmasında, kendisini mesleğe Ali Baturay’ın soktuğunu, gazete ilk imzasını görünce çok mutlu olduğunu ve bunun da kendisine çok büyük bir motivasyon sağladığını anlattı.

    Kıbrıs Gazetesi Haber Müdürü Ali Baturay ise, konuklara geçmişteki deneyimlerini esprili bir şekilde anlattıktan sonra çocukluğunda okuma sevdası yüzünden çöplerden gazete ve dergi parçalarını toplayıp okuduğunu dile getirdi.

   Yenidüzen Gazetesi Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı ise, Yenidüzen Gazetesi’ndeki çalışanları aile gibi olduklarından bahsetti.

   Mutluyakalı, mesleğin çok zor olduğunu ve gazetecilerin bir gazeteyi hazırlarken yaşadıkları zorluklardan bahsetti ve meslekle ilgili birkaç acı anısına değindi.

   Konukların sorularını da yanıtlayan gazetecilere, söyleşinin sonunda da MAGEM Başkanı Engin Erçelik tarafından birer Othello figürlü plaket takdim edildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 547 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler