1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENETLEME BU MU?
DENETLEME BU MU?

DENETLEME BU MU?

Çevre kirliliği yaratması olası tüm sanayi tesislerinde başlatılan rutin denetimler çerçevesinde, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi yetkilileri, Güngör Bölgesi taş ocaklarında incelemelerde bulundu. İnceleme sonunda taşo

A+A-

 

Çevre kirliliği yaratması olası tüm sanayi tesislerinde başlatılan rutin denetimler çerçevesinde, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi yetkilileri, Güngör Bölgesi taş ocaklarında incelemelerde bulundu. İnceleme sonunda taşocaklarında ne gibi aksaklıklar olduğu, teraslama yapılıp yapılmadığı, hangi şirketlerin kurallara uyup hangisinin uymadığı ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadı.
Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, denetimlere Çevre Koruma Dairesi Müdürü Eşref Ünlüsoyer, İzleme ve Denetleme Şube Sorumlusu Gökmen Coşan, Hava Kalitesi Şube Sorumlusu Tolga Baki ve Katı Atık Şubesi Çevre Mühendisi İbrahim Alkan katıldı.
Çevre Koruma Dairesi Müdürü Eşref Ünlüsoyer, taş ocaklarını denetlemesi sırasında yaptığı açıklamada, çevre kirliliği yaratması olası tüm sanayi tesislerinde başlattıkları denetimler çerçevesinde taş ocaklarının, havaya verdikleri toz emisyonları, görüntü ve gürültü kirliliği ile atık konularında incelemeler yaptıklarını iddia etti.

İHTİYAÇMIŞ!

 

 

Taş ocaklarının çevreye verebileceği zararların farkında olduklarına vurgu yapan Ünlüsoyer, “Ülkemizde taş ocağı sektörü konusunda yeterince ocak açılmıştır, ancak ülkemiz gibi gelişmekte olan ülkeler için bu bir ihtiyaçtır” dedi.
Yapılan denetimler sırasında denetlenen tesislerin eksiklerinin tamamlanması için yasal süre tanındığına da işaret eden Ünlüsoyer, çevresel açıdan hem yasal hem de teknik önlemlerin alınacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler