1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DENETİM YOK
DENETİM YOK

DENETİM YOK

YENİDÜZEN’in ön sayfadan, “YOLSUZLUK” başlığı ile verdiği habere göre, Gazimağusa Sosyal Sigortalar Dairesi’nde yolsuzluk ortaya çıkarıldı. Gazimağusa Sosyal Sigortalar Dairesi’nde çalışan Ümit Nusret ve Muhittin Eser isimli

A+A-

 

 

YENİDÜZEN’in ön sayfadan, “YOLSUZLUK” başlığı ile verdiği habere göre, Gazimağusa Sosyal Sigortalar Dairesi’nde yolsuzluk ortaya çıkarıldı.

 

Gazimağusa Sosyal Sigortalar Dairesi’nde çalışan Ümit Nusret ve Muhittin Eser isimli iki memur, yurt dışında olan vatandaşın işsizlik kayıt formuna sahte imza atarak 517 TL’lik işsizlik parası çıkardıkları, sonra da bu parayı zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla tutuklandı.

 

Gazimağusa Sosyal Sigortalar Dairesi’nin 1985 yılından günümüze kadar 26 yıldır hiçbir iç denetime tabi tutulmadığı, Sayıştay’ın ise dairenin kurulduğu 1977 yılından beri Sosyal Sigortalar Dairesi’ne hiç uğramadığı bildirildi

 

Dün tutuklanan ve herhangi bir suçlama kabul etmedikleri öğrenilen iki zanlının bugün tutukluluk emri talebiyle Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkarılması bekleniyor.

 

Uzmanlar: “Araştırılsın daha büyük yolsuzluklar ortaya çıkacak”

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

Bu haber toplam 1676 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler