1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANILDI
DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANILDI

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANILDI

18 Şubat Demokrasi Şehitleri anma günü nedeniyle; Lefkoşa Türk mezarlığında anma töreni gerçekleşti. Birçok katılımcının bulunduğu anma töreninde; demokrasi şehitlerinin mezarlarına, birer kırmızı karanfil bırakıldı. HASAN FELEK: “ANILARI, MÜCADEL

A+A-

 

18 Şubat Demokrasi Şehitleri anma günü nedeniyle; Lefkoşa Türk mezarlığında anma töreni gerçekleşti. Birçok katılımcının bulunduğu anma töreninde; demokrasi şehitlerinin mezarlarına, birer kırmızı karanfil bırakıldı.

HASAN FELEK: “ANILARI, MÜCADELEMİZE ÖNDER OLACAKTIR”

Anma töreninde bir konuşma gerçekleştiren, Dev – İş Başkanı Hasan Felek, demokrasi şehitlerinin, daha özgür, daha demokratik, daha refah günlere ulaşmaları amacıyla verdikleri mücadele sırasında; faşist odaklar tarafından kahpece katledildiklerini açıkladı. İnkılâpçı Gazetesi yazarı Fazıl Önder Saraç, Türk Eğitim Kulübü Kurucusu Ahmet Yahya, Limasol’lu Berber Ahmet İbrahim, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Avukat Ayhan Hikmet ve Muzaffer Gürkan, İnkılâpçı Gazetesi Yazarı ve sendikacı Derviş Ali Kavazoğlu ile Türkiye’de yüksek öğrenimleri sırasında faşist katillerce katledilen; Özer Elmas, Mehmet Ömer, Muharrem Özdemir, Ercan Turgut, Mustafa Ertan, Sadık Cemil ile yakın zamanda yitirilen YENİDÜZEN Gazetesi yazarı Kutlu Adalı’nın; emperyalist ve faşist güçlerin yüzlerindeki maskeyi düşürmek için katledildiklerinin altını çizen Felek, katılımcıları; şehitler için iki dakikalık saygı duruşuna davet etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 943 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler