1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DEMOKRASİ DIŞI TUTUMLARI HAYRETLE İZLİYORUZ'
DEMOKRASİ DIŞI TUTUMLARI HAYRETLE İZLİYORUZ

'DEMOKRASİ DIŞI TUTUMLARI HAYRETLE İZLİYORUZ'

Yorgancıoğlu, UBP’de kurultay öncesinde yaşananları eleştirdi

A+A-

 

 

 

 

 Yorgancıoğlu, UBP’de kurultay öncesinde yaşananları eleştirdi

 

 

 “Gördüklerimizden, duyduklarımızdan aynı toplum mensubu olduğumuz için utanıyoruz”

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Ulusal Birlik Partisi’nde kurultay öncesinde yaşananları eleştirdi.

Yorgancıoğlu yazılı açıklamasında, “Ulusal Birlik Partili siyasetçilerin, kurultay yarışında birbirlerine attıkları çamuru, düşmanca saldırılarını ve demokrasi dışı tutumlarını hayretle izliyoruz. Sözde birbirlerine çok yakın olanlar, sevgisizliğin, düzeysizliğin ve yok etme çabasının en alasını sergiliyorlar” tespitinde bulundu.

Yorgancıoğlu, “gördüklerinden, duyduklarından, UBP Yöneticileriyle aynı toplumun mensubu oldukları için utandıklarını ama onların bu ayıbı her gün yeniden üretmekten utanmadığını” da belirtti

UBP’lilerin bir tür “aile içi doğal süreç” olarak yaşanması gerekenleri sokağa döktüğünü, kasti hasar verme gayretiyle hareket ettiğini vurgulayan Yorgancıoğlu, "Bunu yapanların şerrinden halkımızı korumak bizim için elzemdir. Kendi dava arkadaşlarına bu denli acımasız bir tutum takınanların halkımıza çektirdikleri acıya engel olmak şarttır” dedi.

 

“HALKIMIZA ÇEKTİRDİKLERİ ACIYA ENGEL OLMAK ŞARTTIR”

Açıklamanın tam metni şöyle: “Ülkemiz neredeyse bir yıldır yaşadığı ‘kurultay gazabından’ kurtuluyor. Belki bunun için sevinebiliriz. Ancak, Ulusal Birlik Partisi’nin gelecek ile ilgili herhangi olumlu vaadinin olamayacağı gün gibi ortadadır. Biliyoruz ki, Ulusal Birlik Partisi’ndeki yarışta iki adaydan hangisi kazanırsa kazansın, halkımız kaybetmektedir. Ülkemizin geleceği UBP’lilerin kendi çıkar hesapları nedeniyle sürekli kaybetmektedir. Ulusal Birlik Partili siyasetçilerin, kurultay yarışında birbirlerine attıkları çamuru, düşmanca saldırılarını ve demokrasi dışı tutumlarını hayretle izliyoruz. Sözde birbirlerine çok yakın olanlar, sevgisizliğin, düzeysizliğin ve yok etme çabasının en alasını sergiliyorlar. Kendi aralarında bir tür “aile içi doğal süreç” olarak yaşanması gerekenleri sokağa döken, kasti hasar verme gayretiyle hareket edenlerin şerrinden halkımızı korumak bizim için elzemdir. Kendi dava arkadaşlarına bu denli acımasız bir tutum takınanların halkımıza çektirdikleri acıya engel olmak şarttır.”

“HER GÜN YENİ BİR KİRLİLİK”

“Siyaset ve ülke itibarını iki paralık etmekten çekinmeyen UBP yöneticileri, her gün yeni bir kirliliği gözler önüne sermektedir. Devletin UBP’nin malıymış gibi kullanıldığı, toplumsal kaynakların partideki yarış uğruna peşkeş çekildiği, partizan istihdamların yeniden hortladığı, tam bir yangın yerine dönen ülkenin sorunları dağ gibi büyürken, nice ayıbın yeniden gündemimize taşındığı bir süreç yaşadık. Siyaset bu dönemde fikir, ideal ve proje temelinden tamamen çıkarılmış; çıkar güç ve ilkesizlik temeline taşınmıştır. Gördüklerimizden, duyduklarımızdan biz onlarla aynı toplumun mensubu olduğumuz için utandık, ama onlar bu ayıbı her gün yeniden üretmekten utanmadı. Ülkemizi, insanımızı ve geleceğimizi kurultaya feda edecek kadar gözleri dönen, sorumsuz UBP’li siyasetçilerin, aslında herhangi bir duruşları ve geleceğe yönelik herhangi bir projeleri yoktur. Böylesi ilkel bir anlayışla siyaset yaptığını sananların, içinde bulunduğumuz çağda toplum önünde yeri yoktur ve olmamalıdır.”

“HALK GERÇEĞİ GÖRDÜ”

“İnsanımız artık bu anlayışın ülkemizi yönetmesini istemiyor. Bu anlayışa sahip kadrolara güvenmiyor. Artık halkımız gerçeği görmüş, fikri netleşmiştir: Bu yol Ulusal Birlik Partisi ile yürünmez. Karpaz’dan Mağusa’ya, Mesarya’dan Lefkoşa’ya, Girne’den Güzelyurt’a, Lefke’den Yeşilırmak’a kadar gittiğimiz her yerde, insanlarımız onca baskıya korkuya ve tehdide rağmen bu yolun artık Ulusal Birlik Partisi ile yürünmeyeceğinin kararını vermiştir.Şimdi tüm halkımızın gündemi, ülkemizin yeniden inşasının nasıl başlatılacağıdır. Bunu biliyoruz ve diyoruz ki, yeni dönem Cumhuriyetçi Türk Partisi ile yürünecektir. Bu ülkeyi tüm kirlilik ve ilkesizliklerden, yani Ulusal Birlik Partisi’nden biz kurtaracağız. Bunu Kıbrıs Türk Halkı ile birlikte başaracağız. Ülkemizin bütün kurumlarının itibarını yerle bir eden UBP zihniyetinin yarattığı tahribatı yine biz gidereceğiz. Siyasetin bir çıkar alanı olmadığını ve halk yararına iş görmeyenlere siyasette yer bulunmadığını biz kanıtlayacağız. UBP’li yöneticiler güya kurultay yapacak diye varsın birbirini yesin bitirsin. Ama ister UBP’li, isterse başka partili olsun, sağduyulu Kıbrıslı Türkler, bu yaşananları bir daha yaşamamalıdır. Halkımız, bir daha devlet-parti bütünleşmesinin yarattığı çöküntünün altında kalmamalıdır. Kimse halkımızı aptal yerine koymaya ve cehennemi cennet, altüstlüğü de istikrar gibi gösterme cesaretini kendinde bulamamalıdır.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 503 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler