1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEMOKRASİ AYIBI
DEMOKRASİ AYIBI

DEMOKRASİ AYIBI

Bakanlar Kurulu’nun “Lefkoşa Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyelerinin 90 gün süreyle zorunlu izne çıkarılmasına” ilişkin yasa gücündeki kararnamesini ele almak amacıyla muhalefetin talebiyle olağanüstü toplantıya çağrılan Cumhuriye

A+A-

 

Bakanlar Kurulu’nun “Lefkoşa Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyelerinin 90 gün süreyle zorunlu izne çıkarılmasına” ilişkin yasa gücündeki kararnamesini ele almak amacıyla muhalefetin talebiyle olağanüstü toplantıya çağrılan Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu nisap sağlayamadı.

Genel Kurul, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer başkanlığında saat 10.30’daki toplanma denemesinde, sadece 21 milletvekilinin hazır bulunması ve 26 yeter sayıya ulaşılamaması nedeniyle toplanamadı.

Toplantı çağrısı yapan CTP, DP ve TDP milletvekillerinin tamamının; UBP’den ise Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ile katip olarak atanan Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan’ın katıldığı toplantıya ÖRP ve DGP milletvekilleri de girmedi.

Cumhuriyet Meclisi’nde 27 UBP, 15 CTP, 3 TDP, 2 ÖRP, 2 DP ve 1 DGP milletvekili bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta yaz tatiline giren Meclis Genel Kurulu, içtüzüğün 60. maddesi uyarınca, 10 milletvekilinin talebiyle Meclis Başkanlığı tarafından olağanüstü toplantıya çağrılmıştı.

Hükümet nisabı sağlayamayınca meclis kapandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1165 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler