1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Demirören K.Kıbrıs'ta
Demirören K.Kıbrısta

Demirören K.Kıbrıs'ta

Demirören “Muhakkak sorun çözülecek ama ne (şekilde) çözülürse çözülsün FIFA’nın kuralları çerçevesinde çözülecek”

A+A-

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Eroğlu’nun davetlisi olarak Adaya gelen Demirören’in yanı sıra kabulde Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı, Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mehmet Özbilgehan, Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Genç Kaçmaz da hazır bulundu.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Eroğlu kabulde basına yaptığı açıklamada, Demirören ve ekibini KKTC’de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Kıbrıs’ta da Türkiye’de olduğu gibi yediden yetmişe herkesin futbola meraklı olduğunu dile getirdi.

Eroğlu, TFF ile KTFF ilişkilerinin FIFA nezdinde engellemelerle karşılaştığına dikkat çektiği konuşmasında, Türkiye’de federasyon başkanlığı yapmanın zorluklarına da işaret etti.

DEMİRÖREN

TFF Başkanı Yıldırım Demirören de Kıbrıs’taki futbolun sorunlarına çözüm aradıklarını, birincil amaçlarının KKTC’nin FIFA nezdinde tanınmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Federasyon olarak yapıcı neticeler alma amacında olduklarını söyleyen Demirören, “Buranın sorunlarını kendi sorunumuz gibi görüyoruz” şeklinde konuştu.

Demirören bir soruya karşılık “Muhakkak sorun çözülecek ama ne (şekilde) çözülürse çözülsün FIFA’nın kuralları çerçevesinde çözülecek” ifadelerini kullandı.

(TAK)

Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler