1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEMİRKAN İLKE İMZA ATTI
DEMİRKAN İLKE İMZA ATTI

DEMİRKAN İLKE İMZA ATTI

Telsim Short Sihft Drag 300 yarışlarında toplam 14 araç yarıştı. Sezonun 2’inci yarışında pist rekorunu Fuat Demirkan, Subaru impreza 8.951 sn ile kırarak bir ilke imza atmış oldu.

A+A-

 

 

Telsim Short Sihft Drag 300 yarışlarında toplam 14 araç yarıştı. Sezonun 2’inci yarışında pist rekorunu Fuat Demirkan, Subaru impreza 8.951 sn ile kırarak bir ilke imza atmış oldu.

Yarışmada Pro ve Atmosferik kategorilerindeki yarışmacıların ikili çıkışlarının ardından, ikiyi bulan usulü ile elemelerin yapılmasına geçildi ve kategorilerin birincileri de belirlenmiş oldu. KKTC Telsim’in desteklediği 7’inci Telsim Short Shift Drag 300’ün dereceye giren yarışmacıları ödüllerini Telsim Ürün ve Servisler Müdürü Serdar Özten’in elinden aldılar.

Pist rekoru kıran Fuat Demirkan, mutluluğunu çok uzun emeklerin ve çok büyük maliyetlerin sonuçu olarak bu başarıyı elde ettiğini ve ülkemizde sponsorluklarla ilgili büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, sponsorlarının çok küçük destekleri ile başarıya ulaşmaya çalıştıklarını ifade etti. Demirkan, “Akanay garaja ve makinistim Ersan Akanay’a desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi. Ayrıca Demirkan,  Afrodizyak Organizasyon direktörü Umut Madenoğlu’na ve Telsim yetkililerine, Drag sporuna gönül vermiş tüm kişileri yollardan alıp, daha güvenli ve çekişmeli yarış ortamı sunduğu içinde çok teşekkür etti.

Gün boyunca Telsim standlarından yapılan çekilişlerle de, Telsim aboneleri birçok hediye kazandılar.

Hasan Murat Karakartal: “ Magusa’dan yarışları izlemek için geldim, 500 kontör kazandığım için çok mutluyum, Telsim’e de ayrıca böyle güzel bir organizasyona katkı koyduğu için çok teşekkür ederim.”

Ümit Abdik: “Gece arkadaşlarımdan böyle güzel bir yarışın olduğunu duydum, arabalara çok meraklı olduğum için de erkenden gelip merakla yarışları izliyorum. Telsim’e bu güzel organisazyon için ve hediyem içinde çok teşekkür ederim.”

 

Telsim VII. Short Shift Drag 300 Sonuçları

 

2000cc 4x4 Turbo Pro Kategorisi

1. Fuat Demirkan Subaru impreza sti

 

2000cc üzeri Atmosferik Stok Kategorisi

1. Bora Kondoz (dj bora) mercedes c32 amg

 

2000cc 4x4 Turbo Stok

1. Ulaş Erzan mitsubishi evo

 

1600-2000 Turbo Pro Kategorisi

1. Mustafa Şahdur Ford focus rs

 

1300-1600cc Atmosferik Pro Kategorisi

1.Mustafa Koruer Honda civic

2. Ali Fahir Öksüzoğlu Honda civic

 

1300-1600cc Atmosferik Stok Kategorisi

1. Ali Fahir Öksüzoğlu Honda Civic

2. Yusuf Tayhur Honda Crx

3. Şevket Kavalcı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 590 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler