1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEMİRAĞ YDÜ'DE ANILDI
DEMİRAĞ YDÜDE ANILDI

DEMİRAĞ YDÜ'DE ANILDI

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Şair Fikret Demirağ’ı anma töreni düzenlendi.

A+A-

 

 

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Şair Fikret Demirağ’ı anma töreni düzenlendi.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, YDÜ Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim üyesi Şevket Öznur’un düzenlediği anma törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, Türk Dili ve Edebiyatı öğretim üyesi Dr. Erdoğan Saraçoğlu, Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği Başkanı ve YDÜ öğretim görevlisi Ali Nesim, Mehmet Kansu, sanatseverler ve öğrenciler katıldı.

Anma töreninde konuşan Prof. Dr. Şenol Bektaş, şiirin çok büyük bir edebiyat ürünü olduğuna değinerek, şiir yazmanın tıpkı resim gibi olduğunu belirtti.

Bektaş, Fikret Demirağ’ın ülkenin yetiştirdiği en büyük şairlerden biri olduğunu vurgulayarak, anma törenini düzenleyenlere teşekkür etti.

YDÜ Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim üyesi Dr. Erdoğan Saraçoğlu da, Fikret Demirağ’ın Atilla İlhan’dan ne kadar etkilendiğini anlattı.

Fikret Demirağ’ın “şiirin uzunluğu kısalığı değil, önemli olan okuyana hitap etmesidir” sözünü hatırlatan Saraçoğlu, Demirağ’dan şiirler okudu.

Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği Başkanı ve YDÜ öğretim görevlisi Ali Nesim de, Fikret Demirağ’ın çok önemli bir şair olduğunu belirtti.

Nesim, Dünya Şiir Günü’nde Fikret Demirağ’ı kısa bir sürede anlatmanın zor olduğunu vurguladı.

Fikret Demirağ’ın yakın dostu Mehmet Kansu ise, Fikret Demirağ ile aynı okulda okuduklarını, iyi dost olduklarını ve unutulmaz anılar yaşadıklarını anlattı.

Anma töreninin sonunda Fikret Demirağ belgeseli de gösterildi. Belgeselin ardından YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, Fikret Demirağ’ın eşine plaket takdim etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 535 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler