1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEMİRAĞ MUMLARLA ANILACAK
DEMİRAĞ MUMLARLA ANILACAK

DEMİRAĞ MUMLARLA ANILACAK

Kıbrıslı şair Fikret Demirağ, birinci ölüm yıldönümü olan 28 Kasım Pazartesi günü çeşitli etkinliklerle anılacak.

A+A-

 

 

Kıbrıslı şair Fikret Demirağ, birinci ölüm yıldönümü olan 28 Kasım Pazartesi günü çeşitli etkinliklerle anılacak.

Pazartesi günü sabahtan itibaren Işık Kitabevi’nde Demirağ için ayrılacak köşede mumlar yanacak, kitapları indirimli satılacak ve onun için anı defteri açılacak.

Kıbrıs Türk Sanatçı ve Yazarlar Birliği Başkanı Neşe Yaşın yazılı açıklamasında, saat 11.00’de ise Lefkoşa Mezarlığı kapısında buluşulup Demirağ’ın mezarına yürüneceğini, kabrine şiirler, çiçekler ve küçük armağanlar bırakılacağını kaydetti. Saat 19.00’dan itibaren ise Naci Talat Vakfı’nda Fikret Demirağ’dan anılar ve şiirler gecesi düzenleneceğini ifade eden Yaşın, Demirağ’ı doğum gününde de anacaklarını kaydederek, 8 - 10 Ocak tarihleri arasında kutlamalar gerçekleştireceklerini belirtti.

Yaşın yazılı açıklamasında, “Ondan ayrıldığımızı düşünmüyoruz, çünkü o bütün bu zaman içinde bıraktığı değerli şiir mirasıyla hep yanımızdaydı. O’nun ani gidişiyle duyduğumuz yası atlatmış değiliz, ama O’na dair anılarımız ve şiirleri öylesine canlı ki hep yanımızda gibi… Kıbrıslılığın şairi Demirağ’ın ülkemiz şiirine, Türkçe şiire ve dünya şiirine kattıklarının değeri zamanla daha iyi anlaşılacaktır. Şairin eşi sevgili Emine Demirağ’ın arzusu, O’na hiç yakışmayan ölümle değil doğum gününde kutlamalarla anılmasıdır” dedi.

Neşe Yaşın, 3 gün sürecek kutlamalar için hazırlıkların sürdüğünü kaydederek, kutlama programını daha sonra açıklayacaklarını belirtti.

Yaşın, herhangi bir sanatsal performans ya da sunum yaparak, programa katkı koymak isteyenlere de çağrıda bulundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 779 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler