1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DELİKANLIM' KIBRIS'TA GÖSTERİLECEK
DELİKANLIM KIBRISTA GÖSTERİLECEK

'DELİKANLIM' KIBRIS'TA GÖSTERİLECEK

Can Dündar tarafından hazırlanan "Delikanlım" belgeseli, 31 Mayıs Perşembe günü YDÜ Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gösterilecek

A+A-

Türkiye’de 6 Mayıs 1972’de idam edilen Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu (THKO) önderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan özelinde “Türkiye Devrimci Hareketini” anlatan “Delikanlım” belgeselinin gösterimi, Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen)’in organizasyonuyla KKTC’de gerçekleştirilecek.

Basın-Sen Yönetim Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiyeli Gazeteci/Yazar Can Dündar tarafından hazırlanan “Delikanlım” belgeseli, 31 Mayıs Perşembe günü saat 16.30’da Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gösterilecek.

Gazeteci/Yazar Can Dündar’ın da hazır bulunacağı gösterim sonrasında yazar, son kitabı “Aşka Veda”yı imzalayacak.

“Delikanlım (iyi bak yıldızlara)” belgeselinde bugüne kadar yayımlanmamış fotoğraf ve görüntülere de yer verildiği belirtilen açıklamada, Türkiye’de “önemli” belgesellere imza atan deneyimli Gazeteci/Yazar Can Dündar tarafından hazırlanmış olmasının, belgeselin önemini daha da artırdığı kaydedildi.

Açıklamada, “Denizler, Türkiye ve dünyaya karşılıksız, beklentisiz bir davaya adanmışlığın en iyi örneğini gösterdi ve bugün hala unutulmayarak yol göstermeye devam ettiğini gösteriyor” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 696 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler