1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DEĞİŞİM İÇİN 100 BİN ŞAİR'
DEĞİŞİM İÇİN 100 BİN ŞAİR

'DEĞİŞİM İÇİN 100 BİN ŞAİR'

Amerikalı şair Michael Rothenberg’in girişimiyle 95 ülke 450 şehirde yapılacak projenin Lefkoşa ayağı K:T. Sanatçı ve Yazarlar Birliği tarafından düzenlenecek

A+A-

 

Amerikalı şair Michael Rothenberg’in girişimiyle 95 ülke 450 şehirde yapılacak “Değişim için 100 bin şair” etkinliğinin Lefkoşa ayağı Kıbrıs Türk Sanatçı ve Yazarlar Birliği tarafından düzenlenecek.

 

Kıbrıs Türk Sanatçı ve Yazarlar Birliği adına yazılı bir açıklama yapan Neşe Yaşın, etkinliğin 24 Eylül Cumartesi günü saat 11.30’da başlayacağını belirtti.

 

Etkinliğe katılan şairler, üzerinde Fikret Demirağ’ın “Kardeşim, barışı ne zaman yapacağız” dizeleri yazılı özel tişörtlerle Lokmacı ve Büyük Han civarında Türkçe, İngilizce ve Rumca şiirler dağıtacak.

 

Etkinlikte okunacak şiirlere Dilara Aşardağ'ın dansı eşlik edecek. Akşam 18.30’da ise Cadı Kazanı Cafe'de şiir dinletisi ve açık mikrofon etkinliği gerçekleştirilecek. Etkinliğe Zeki Ali, Mehmet Kansu, Neşe Yaşın, Tamer Öncül, Gürgenç Korkmazel, Jenan Selçuk, Fatma Akilhoca katılıp şiir okuyacak. Gecenin açık mikrofon bölümünde izleyiciler, şiirlerini ve şiirin dünyayı değiştirmek için yapabilecekleri konusundaki görüşlerini katılımcılarla paylaşabilecek.

 

Her iki etkinlik internet üzerinden canlı olarak yayınlanacak ve dünyanın farklı ülkelerinde benzer etkinlikler yapan şairlerle mesaj alışverişi yapılacak.

 

Meraklılar etkinlikle ilgili olarak http://www.bigbridge.org/100thousandpoetsforchange/ adresinden bilgi alabilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1338 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler