1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK!..
DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK!..

DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK!..

Alsancak Belediye binasının 100 metre ötesinde, 1974’den kalma çok amaçlı açık alan spor kompleksi ilgi beklemeye devam ediyor. Alsancak’ın göbeğinde atıl durumda bulunan çok amaçlı açık alan spor kompleksi için Milli Eğitim Gençlik ve Spor B

A+A-

 

 

Alsancak Belediye binasının 100 metre ötesinde atıl durumda bulunan çok amaçlı açık alan spor tesisi için Bakan Dürüst’ün “yeniden yapılacak” sözü havada kaldı

 

 

4 Temmuz 2011’de Yenidüzen Gazetesi Spor sayfalarında “Kimse kılını kıpırdatmıyor” başlığı ile yayınlanan ve Alsancak’taki açık alan spor tesisinin atıl halini gözler önüne seren haberin üzerine 6 ay sonra (13 Ocak 2012) Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst tesisi yerinde inceleyerek gerekenin yapılacağını söyledi. Bu tarihin üzerine geçen 3 ayın ardından dün çekilen fotoğrafta tesise herhangi bir çivinin çakılmadığı görüldü

 

Hüseyin KIRAL

Alsancak Belediye binasının 100 metre ötesinde, 1974’den kalma çok amaçlı açık alan spor kompleksi ilgi beklemeye devam ediyor.

Alsancak’ın göbeğinde atıl durumda bulunan çok amaçlı açık alan spor kompleksi için Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, bundan tam üç ay önce (13 Ocak 2012)  Alsancak Belediye Başkanı Dr. Yücel Atakara ile birlikte yerinde inceleme yaparak, alanın yeniden elden geçirilip gençliğin hizmetine sunulacağını belirtmesine rağmen henüz bir çivi bile çakılmadı.

 

KİMSE KILINI KIPIRDATMAMAYA DEVAM EDİYOR

Ülkemizin en güzel açık alan spor tesislerinden bir tanesi olan ve belediye binasının 100 metre ötesinde atıl durumda bulunan tesis ile ilgili haber 4 Temmuz 2011 tarihinde gazetemizin spor manşetinde “Kimse kılını kıpırdatmıyor” başlığı ile yayınlamıştık.

Haberden 6 ay sonra (13 Ocak 2012)  Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Alsancak Belediye Başkanı Yücel Atakara ile birlikte atıl durumda bulunan açık alan spor tesisinde incelemelerde bulunmuştu.

Bakan Dürüst incelemenin ardından yaptığı açıklamada, spor alanın gençliğin hizmetine yeniden sunulması için gerekli işlemin yapılması için spor dairesi yetkililerine emri verdiğini açıklarken, bu tarih üzerinden 3 ay geçmesine rağmen atıl durumdaki tesise herhangi bir çivi dahi çakılmadı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler