1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEĞİRMENLİK’TE MUHTEŞEM FİNAL
DEĞİRMENLİK’TE MUHTEŞEM FİNAL

DEĞİRMENLİK’TE MUHTEŞEM FİNAL

Değirmenlik Belediye’sinin düzenlemiş olduğu Uluslararası Halk Dansları Festivali Değirmenlikte gerçekleşen muhteşem gala gecesiyle son buldu.

A+A-

 

         Değirmenlik Belediye’sinin düzenlemiş olduğu Uluslararası Halk Dansları Festivali Değirmenlikte gerçekleşen muhteşem gala gecesiyle son buldu. Sırasıyla Dilekkaya,Düzova ve Değirmenlik köylerinde gerçekleşen festivale 6 ülkeden  ekipler katıldı, festivale katılan ülkeler; Litvanya, Rusya, Polonya, Bulgaristan, Türkiye ve ülkemizden Devlet Halk Dansları Topluluğu ile ev sahibi ekip Değirmenlik Belediyesi Halk Dansları topluluğu katıldı.

          Danslar ve şarkılarla halka harika bir gece yaşatıldı,katılımın 1000 kişiyi bulduğu gece kortejle başlayıp coşkulu gösterilerle devam etti,gecenin sonunda tüm ekipler sahneye çıkarak hep birlikte dostluk şarkıları söyledi ve barış güvercini uçuruldu. Gecenin finali muhteşem havai fişek gösterileriyle son bulurken  izleyenler geceye doyamadı.

         Geceyle ilgili konuşan Belediye Başkanı Osman Işısal böylesi bir organizasyona imza atmaktan duydukları mutluluğu dile getirirken, değişik kültürlerden insanları bir araya getirirken kültür alışverişine katkı sağlamanın yanında dostluk bağlarını da güçlendirdiğini söyledi. Böylesi güzel etkinliklerin her zaman arkasında olduklarını ve devamının geleceğini sözlerine eklerken katkısı olan herkese teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 537 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler