1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DEĞERLENDİRME' NEW YORK'TA
DEĞERLENDİRME NEW YORKTA

'DEĞERLENDİRME' NEW YORK'TA

Downer, müzakerelerdeki ilerlemeye ilişkin değerlendirmenin New York’ta yapılacağını söyledi.

A+A-

 

 

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, müzakerelerdeki ilerlemeye ilişkin değerlendirmenin New York’ta yapılacağını söyledi.

Downer, bir rapor yollayacağı BM Genel Sekreteri ile ay sonundaki zirve öncesinde 29 Ekim Cumartesi günü bir araya gelip, ekibiyle birlikte müzakerelerde gelinen aşamayı değerlendireceklerini belirtti. Downer, Genel Sekreterin Pazar sabahı da liderlerle görüşeceğini kaydetti.

Alexander Downer, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile gerçekleştirdiği 1 saatlik görüşmeden çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Downer, iyi bir görüşme yaptıklarını ve 30-31 Ekim’de ABD’deki Green Tree adlı çiftlikte yapılacak görüşme öncesindeki ilerlemeleri görüştüklerini kaydetti.

BM’nin, özellikle BM Genel Sekreteri’nin liderlerle bir araya gelmeyi sabırsızlıkla beklediğini söyleyen Downer, New York zirvesi öncesinde liderlerle yarın gerçekleştirecekleri son görüşmeyi iyi bir şekilde tamamlayıp, öyle gitmeyi umut ettiklerini belirtti.

Downer, bir soru üzerine, liderlerin yarınki görüşmede kaldıkları yerden devam edeceklerini ve özellikle “Yönetim ve Güç Paylaşımı” başlığı altındaki bazı konuların yanı sıra “Mülkiyet” ve “AB” başlıklarını ele alacaklarını söyledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 619 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler